Jest wyrok za podwójne zabójstwo w Łaziskach

0
747

10 grudnia, w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok dla zabójcy, który w maju 2017 roku w Łaziskach koło Bolesławca zamordował dwie osoby.

 

Zwłoki dwóch mężczyzn w wieku 45 i 55 lat odkryto w odstępie paru dni w maju 2017 roku w Łaziskach koło Bolesławca. Obaj mężczyźni mieszkali samotnie. Obaj też, jak wykazała sekcja zwłok, mieli obrażenia głowy i rany kłute.

Śledczym, już dzień po odkryciu zwłok pierwszego z mężczyzn udało się zatrzymać podejrzanego w tej sprawie. Zatrzymany pochodzi ze Szczyrku (tak jak jedna z ofiar) i przyjechał do Łazisk do pracy, pracował na budowie. Był także poszukiwany listem gończym za przestępstwo przeciwko mieniu. To właśnie z tego powodu został zatrzymany w sobotę 6 maja 2017 roku, w przeddzień odkrycia zwłoki drugiej ofiary. Mężczyzna miał zakrwawione ubranie.

Jak podaje dziś portal Bolec.info wczoraj 36-letni Jarosław H. został uznany przez Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze winnym obu zbrodni i dostał wyrok dożywocia.

Wcześniej Sąd Okręgowy skazał 30 stycznia 2019 r. Jarosława H. na dożywocie ale Sąd Apelacyjny uchylił ten wyrok i nakazał ponowne przeprowadzenie przewodu sądowego przez Sąd Okręgowy. Sprawca nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyrok nie jest prawomocny. Sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu” – informuje Bolec.info.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here