Nowa osoba na stanowisku sekretarza. Czy to ma sens? Pyta radny

2
530

Od kilku tygodni funkcję sekretarza Urzędu Miasta i Gminy Wleń pełni pani Bogusława Bieszczad.

W związku z rozdzieleniem funkcji zastępcy burmistrza oraz sekretarza, które do tej pory pełnił Piotr Szymański, radny Wojciech Michoń zwrócił się do burmistrza Artura Zycha z wnioskiem o uzasadnienie sensu powołania zastępcy burmistrza oraz sekretarza w tak biednej gminie, jaką jest gmina Wleń.

W odpowiedzi burmistrz stwierdził, iż elementem decydującym o zatrudnieniu innej osoby na stanowisko sekretarza był bardzo obszerny zakres obowiązków osób decyzyjnych oraz konieczność poprawy organizacji pracy urzędu.

Dokonana zmiana to dodatkowy koszt dla urzędu w wysokości 2120 zł brutto miesięcznie, czyli około 25.500 zł rocznie. Przeciętne wynagrodzenie sekretarza w ościennych gminach to około 100 000 zł rocznie.

Do tej pory w gminie Wleń stanowisko sekretarza oraz zastępcy burmistrza pełniła jedna osoba. W okresie kadencji pana Bogusława Szeffsa etaty sekretarza oraz zastępcy burmistrza pozostały nieobsadzone. W trakcie 8 lat urzędowania burmistrza Bogdana Mościckiego funkcję sekretarza oraz zastępcy burmistrza pełnił pan Marcin Fluder. Dawało to wymierne oszczędności finansowe dla budżetu gminy.

-/ Andrzej Jaśkiewicz, wleninfo.pl /-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here