Jest pierwszy krok do budowy nowoczesnej hali z siłownią

0
1137

Dziś obiekt jest w fatalnym stanie technicznym, jednak wkrótce ma się to zmienić. Na terenie ZSE-T w Rakowicach Wielkich ma powstać nowoczesna hala z siłownią.

 

Władze Powiatu Lwóweckiego ogłosiły właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji budynku tzw. małej sali gimnastycznej – siłowni, położonej na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowicach Wielkich. Ta ma pozwolić na wykonanie modernizacji budynku wraz z zagospodarowaniem terenu przy obiekcie łącznie z szacunkowymi kosztami realizacji robót.

Dokumentacja projektowa musi uwzględniać m.in. uzyskanie przez budynek efektywności energetycznej wymaganej przepisami a także koncepcję wyposażenia siłowni wraz z zestawieniem i rozmieszczeniem poszczególnych mebli, urządzeń i sprzętu. Jako, że budynek będzie pełnić funkcję sali gimnastycznej w tym siłowni, w związku z powyższym muszą być spełnione także wszelkie normy, przepisy dotyczące nawierzchni.

Ponadto obiekt ma być zasilany panelami fotowoltaicznymi, które w późniejszym terminie będą montowane na dachu budynku.

Nowoczesna sala z siłownią, z której uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich będą mogli korzystać przez cały rok, to kolejny z atutów rakowickiej szkoły.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here