Zastawił wyjazd z remizy OSP

8
2676
zdjęcie nadesłane przez czytelnika

„Po zwróceniu uwagi przez jednego ze strażaków kierowca zrobił się bardzo agresywny. W stronę naszego kolegi poleciało tez kilka gróźb i epitetów.” – czytamy na profilu „Spotted: Lubań”, gdzie opublikowano zdjęcie samochodu wraz z podaniem jego (lubańskich) numerów rejestracyjnych.

 

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór 13 listopada br., ok. godziny 22 w Rębiszowie. To właśnie przed bramą tamtejszej remizy ustawiło się Audi. Jego kierowca bezmyślnie zablokował wyjazd strażakom do akcji.

 

Aktualizacja

Chwilę po publikacji z redakcją Lwówecki.info skontaktowały się osoby podróżujące Audi. Ich wersja wydarzeń jest zgoła inna od przedstawionej na lubańskim profilu. Nasi rozmówcy przyznają, iż byli w dniu wczorajszym w Rębiszowie (ok. godz.19) w celu odebrania dziecka. Przyznają, iż zatrzymali samochód przed remizą. Jednak jak tłumaczą byli w pobliżu auta, a całe “zastawienie” trwało tylko tyle czasu, ile dziecku zajęło dojście do samochodu. Zaznaczają także, iż w rozmowie ze strażakiem nie padły żadne epitety, a jedyne co wypowiedzieli, to “przepraszamy, już odjeżdżamy”.

Nasi rozmówcy przepraszają za całe zajście.

Z redakcja skontaktował się także strażak, który był przy całym zdarzeniu. On również tłumaczy, iż ktoś na lubańskim profilu podał nieprawidłowe informacje. “Kierowca nie był agresywny.” – mówi nam strażak, który wspomina, iż po tym jak zwrócił kierowcy uwagę, że nie powinien stawać przed remizą to ten wsiadł grzecznie z rodziną do samochodu i pojechał.

8 KOMENTARZE

  1. Trzeba było zaczepić linkę i wciągnąć dziada w jakieś krzaki wtedy by wiedział jak się czuje ktoś kto potrzebuje pomocy a przez takiego idiotę nie można wyjechać z remizy.

    • też nie rozumiem takiego tłumaczenia, a jest ono nagminne. złamanie prawa to złamanie prawa bez względu na czas trwania. tak jakby powiedzieć: “tak, ukradłem pana samochód, ale tylko na chwilę”

  2. Przepisy mówią jednoznacznie, nie wolno blokować wyjazdów z remiz, hydrantów, dróg pożarowych i dróg dojazdowych. Ciekawe co by powiedział właściciel tego pojazdu gdyby potrzebna by była jemu pomoc strażaków a oni nie mogli by wyjechać z remizy.

  3. Do Anonima.
    W razie draki przeszkody należy usunąć, nawet przy użyciu siły, np. zderzaka wozu bojowego, który powinien mieć (z założenia) znacznie większą masę, doliczając do tego rozpęd… i po ptokach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here