Jedna z piękniej położonych dróg w regionie ma już asfalt

7
3303

Dobra wiadomość nie tylko dla okolicznych rolników, ale i mieszkańców oraz turystów. Droga pokryta jest już asfaltem. To nie tylko spory skrót, to także jedna z piękniej położonych dróg w regionie.

 

Do niedawna przejazd pomiędzy Pokrzywnikiem a Pasiecznikiem był sporym wyzwaniem. Istniejąca droga w niektórych fragmentach była wyłożona kamieniami, a w innych była zwykłą polną drogą. To zniechęcało kierowców samochodów, motocyklistów, czy nawet rowerzystów do zapuszczania się w te przepiękne rejony. Wszyscy jadąc z Wlenia, Pilchowic, Maciejowca, czy Pokrzywnika w kierunku Pasiecznika jechali drogą przez Siedlęcin, Rybnicę i Barcinek, lub drogą przez Golejów i Wojciechów.

Dziś droga, z której jak na dłoni możemy podziwiać Jelenią Górę, czy przepiękną panoramę Karkonoszy jest pokryta asfaltem. Bez trudu można przejechać z Pasiecznika do Pokrzywnika. Zadanie etapami realizował Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim.

Miejsce dotychczas może mało znane z pewnością warte jest odwiedzenia. Nawet wybrania się tu na niedzielną wycieczkę.

Tak było w 2019 roku

Tak jest w 2021 roku

7 KOMENTARZE

  1. To prawda,ale już po rowach leżą śmieci, szybko zniszczą drogę, motocykliści urządzają sobie rajdy co widać po kamieniach na zakręcie, lubię ta drogę ale czy długo wytrzyma,puszki,pręty,

  2. Droga jest beznadziejna, bardzo wąska, pobocza okropne kamienie wszędzie leżą, fakt że prowadzi przez sam las kierowcy lubią sobie “depnąć” ….pieniądze wyrzucone w błoto!!! Przede wszystkim ta droga nie wytrzyma długo, przez okropne kamienie które usypali, zaraz woda jest wypłucze i asfalt zacznie się wykruszać….

  3. Sami optymiści
    Nikt wam nie każę jeździć tą drogą jak się wam nie podoba to chodźcie lub jeździjcie wzdłuż drogi polami najlepiej po deszczu i wtedy będą wszyscy zadowoleni,chociaż w tym kraju to ciężko wszystkim dogodzić

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here