Kłopoty w jeleniogórskim szpitalu. Lekarze masowo składają wypowiedzenia

14
3658
zdjęcie poglądowe - Szpital Jelenia Góra

Lekarze jeden po drugim składają wypowiedzenia. Nie chcą pracować z nowym ordynatorem. Szpital w Jeleniej Górze ma niemały kłopot.

 

Problem na anestezjologii. Do początku lutego 2022 roku trwała kadencja dr. Aliny Rahman – ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Faworytem do objęcia stanowiska ordynatora oddziału był dr. Jarosław Kuc, który wcześniej pełnił funkcję ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w szpitalu w Bolesławcu. Do Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego miały wpływać skargi z bolesławieckiego szpitala, których treść miała wskazywać na niekompetencję dr. Jarosława Kuca.

W związku z perspektywą współpracy z nowym ordynatorem od 2 marca br. aż 15 anestezjologów złożyło wypowiedzenie z jeleniogórskiego szpitala. Decyzje motywowali “rażącą niekompetencją” dr. Jarosława Kuca.

Zmiany w kadrze szpitala wciąż trwają. Wielu dotychczasowych ordynatorów poszczególnych oddziałów otrzymuje wypowiedzenia. Dzieje się tak między innymi na Oddziale Chirurgii. Z kolei na konkurs na ordynatora Oddziału Pediatrii i Położniczego nie zgłosił się żaden kandydat.

Łącznie 30 lekarzy specjalistów złożyło wypowiedzenia z jeleniogórskiego szpitala. Ich wypowiedzenia będą obowiązywały od czerwca. Czy w drugim półroczu 2022 roku w Jeleniej Górze nie będzie komu leczyć pacjentów?

-/autor:24jgora.pl/-

14 KOMENTARZE

 1. Oddział położniczy i dziecięcy w Jeleniej Górze to jakaś kpina. Doprosić się o jakąkolwiek informacje o stanie zdrowia dziecka graniczy z cudem. Pielęgniarki wredne oczywiście nie wszystkie ale tych na prawdę dobrych pielęgniarek jest tam na prawdę nie wiele.

  • haha a od kiedy na położnictwie pracują pielęgniarka pieniaczko?! Na położniczym zawsze pracują POŁOŻNE, których rola NIE JEST udzielanie informacji o stanie zdrowia. Poza tym KAŻDY PACJENT przy PRZYJĘCIU wskazuje komu i w jakim zakresie INFORMACJI udzielić można.
   A dziecięcy- tam to stanem zdrowia dziecka najbardziej powinni zainteresowani być rodzice a nie sąsiadka z naprzeciwka.
   ŻENUJĄCY WPIS, UKAZUJĄCY TYLKO I WYŁĄCZNIE JAK PODŁYM JEST SPOŁECZEŃSTWO

 2. Nawet na oddz.chirurgii naczyniowej trudno było ☹️dodzwonić się w sprawie info. o pacjenie.Telefonów nie odbierali(w czasie pandemii)Jak odbierali,to krótko …
  …Ale o śmierci Najbliższego powiadamiał lekarz bardzo treściwie i zrozumiałe.A można było inaczej…Szkoda pisaćKarma wraca !

 3. Trzeba odwołać dyrekcję, unieważnić konkursy na ordynatorów, byly po hamsku ustawiane,negocjować z lekarzami to nie są niewolnicy.Marszalek musi patrzeć na dobro Jeleniej Góry

  • Słuszna racja,trzeba odwołać Pana Dyrektora bo źle zarządza szpitalem widać to po parkingu daje zarabiać innym z poza Jeleniej Góry co to za Dyrektor który nie dba o mieszkańców

 4. Lekarze i ich wymagania! 50 tys za mało? kto tyle zarabia? I jeszcze wychodza kiedy chca! układ idealny! jak to sie nazywa? to się mafia nazywa i nadaje do prokuratury. Szkoda tylko pacjentów, bo jak zwykle to sie na nich odbije!

 5. Nikt się nie zastanowi nad tym że pan Kuc został porzegnany w Bolesławcu ? Dziwicie się lekarzom że nie chcą pracować z takim człowiekiem? Gdyby był ok nie dostał by kopa z Bolesławca. Kilka lat wstecz na naczynówce również lekarze odeszli przez ordynatora , dyrekcja się śmiała z lekarzy , lekarzy tych przyjęto z otwartymi rękoma w Wałbrzychu. Po chyba 2/3 latach naczyniowcy powrócili , a ordynator odszedł. Podobnie będzie w tym przypadku, lepiej zmienić ordynatora niż kilkunastu lekarzy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here