Jak wybrać tani kredyt gotówkowy? Oto 3 porady dla przyszłych kredytobiorców

2
220
materiał partnera (fot.: www.pexels.com)

Kredyty gotówkowe umożliwiają zrealizowanie pilnych większych wydatków, gdy zgromadziło się zbyt mało oszczędności na określony cel. Dzięki nim można kupić lepszy samochód, wykonać niezbędny remont łazienki lub sfinansować naukę dziecka na studiach. Przeglądając ranking kredytów gotówkowych, można zauważyć spore różnice między wysokością rat i łącznych kosztów. Jak oszczędzać na kredytach gotówkowych?

 

 

1. Zapoznaj się ze wszystkimi kosztami kredytów gotówkowych

2. Porównaj kredyt gotówkowy w różnych bankach

3. Sprawdź, ile wynosi łączna suma odsetek – porównywarka kredytów pomoże

Kredyt gotówkowy – podobnie jak kredyt hipoteczny i kredyty samochodowe – powinno się zaciągać po zapoznaniu się z wszystkimi elementami umowy. Najważniejsze są oczywiście koszty, które ponosi kredytobiorca. W przypadku kredytu gotówkowego są to nie tylko odsetki. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania składa się z większej liczby czynników. Dowiedz się, jak sprawdzić całkowity koszt kredytu i jak go obniżyć.

Zapoznaj się ze wszystkimi kosztami kredytów gotówkowych

Na stronie takiej jak porownywarkafinsowa.pl możesz sprawdzić, gdzie zaciągniesz najtańszy kredyt gotówkowy dla wybranych parametrów. Możesz wskazać, ile chcesz pożyczyć, na jaki okres ma przypadać jego spłata i czy chcesz skorzystać z ubezpieczenia. Dzięki tym informacjom poznasz oprocentowanie kredytu oraz RRSO. Po zweryfikowaniu łącznych kosztów wybierzesz ofertę, która najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby. Pamiętaj, że całkowita kwota kredytu opiera się nie tylko na samym oprocentowaniu. W jej skład wchodzą również inne koszty okołokredytowe, dlatego to ona powinna Cię interesować.

Porównaj kredyt gotówkowy w różnych bankach

Porównywarka kredytów gotówkowych pozwala błyskawicznie obliczyć szacunkową zdolność kredytową i poznać oferty kredytów w różnych bankach. Zaletą porównywarki kredytów gotówkowych jest możliwość uszeregowania ofert od najtańszych do najdroższych. Dzięki temu użytkownik nie musi przebijać się przez wiele kredytów na niekorzystnych warunkach, by natrafić na coś, co go zainteresuje. W podobny sposób działa porównywarka kredytów hipotecznych.

Na dokładne porównanie ofert w różnych bankach wystarczy kilkanaście minut. Nie trzeba wchodzić na strony internetowe poszczególnych banków. Dla klientów to spore ułatwienie, gdyż oszczędzają czas. Jednocześnie nie są narażeni na bezpośredni wpływ doradców klienta, którzy stosują różne metody sprzedażowe, by zachęcić do wyboru przedstawianej przez nich oferty. Przy kredycie konsumenckim zaciągniętym online można odstąpić od umowy bez podawania przyczyny przez 14 dni, jeśli uzna się, że warunki kredytu są nieodpowiednie.

Sprawdź, ile wynosi łączna suma odsetek – porównywarka kredytów pomoże

Dla kredytobiorcy kluczowa jest zwykle miesięczna rata kredytu. Jej wysokość nie powinna nadmiernie obciążać domowego budżetu, lecz równie ważne są całkowite koszty kredytu. Jeśli wysokość odsetek przewyższa połowę wartości kapitału, kredyt jest naprawdę kosztowny. Wielu kredytobiorców zapomina zwrócić uwagę na tę kwestię, przez co pod przystępną ratą kryją się olbrzymie odsetki. Taka oferta jest niekorzystna, dlatego czasem warto wybrać pożyczkę z ratą wyższą o 20-30 zł, lecz z odsetkami całkowitymi niższymi o kilka tysięcy złotych. Dzięki temu poczyni się oszczędności, które można przeznaczyć na kolejny ważny cel, zamiast znów sięgać po kredyt. Jest to ważne w szczególności dla osób o niższych dochodach, które są zmuszone do bardzo ostrożnego gospodarowania budżetem.

-/materiał partnera/-lh

2 KOMENTARZE

  1. W Polsce nie istnieje coś takiego jak tani kredyt w zagranicznym banku. Wszelkie umowy są tak robione, aby to co najważniejsze było jak najmniej zrozumiałe i napisane jak najmniejszymi literkami.
    Obce banki w Polsce mają za zadanie wydoić klienta z kasy i zarobić, a nie wpierać tanimi kredytami.

    • Największy bank w Polsce to PKO BP. Należy dl skarbu Państwa.
      nie ma tańszej oferty kredytowej ani wyższych odsetek depozytowych jak zagraniczne banki.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here