Incydent w obwodowej komisji wyborczej w Lwówku Śląskim

7
4033

Po otrzymaniu zgłoszenia od jednego z członków Obwodowej Komisji Wyborczej w Lwówku Śląskim, Komisarz Wyborczy natychmiast podjął decyzję o zmianie składu Komisji.

 

 

Dziś, to jest 15 października 2023 roku obchodzimy święto demokracji. Polki i Polacy wybierają swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. W kraju lokale wyborcze otwarte zostały o godzinie 7. Ale głosowania odbywają się także poza granicami. Jak donoszą media w wielu krajach padają rekordy frekwencji, a do lokali wyborczych ustawiają się długie kolejki.

Komisje będą otwarte w całym kraju do godz. 21. Uprawnionych do udziału w wyborach jest ponad 29 mln Polaków. Oprócz możliwości głosowania na kandydatów do Sejmu i Senatu Polacy mają możliwość wzięcia udziału w referendum.

W powiecie lwóweckim nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów. Lokale wyborcze otwarte zostało o czasie i wszystkie funkcjonują sprawnie. Aczkolwiek już po rozpoczęciu głosowania do drobnego incydentu doszło w Lwówku Śląskim.

Jak dowiedzieli się od czytelników dziennikarze Lwówecki.info Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze otrzymał informację o tym, iż jedna z członkiń Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 2, mieszczącej się w Hali Sportowej przy al. Wojska Polskiego 1 w Lwówku Śląskim jest spokrewniona z kandydatką startującą w wyborach do Sejmu i zgłoszoną przez to samo ugrupowanie. A takie pokrewieństwo jest niedopuszczalne.

– W związku z tym pokrewieństwem taka osoba musiała zostać odwołana ze składu komisji i taka zmiana też nastąpiła. – przyznaje nam Agata Rycyk Dyrektor Delegatury w Jeleniej Górze Krajowego Biura Wyborczego, która podkreśla, iż skład komisji natychmiast został uzupełniony i ta działa prawidłowo.

“Stwierdza się wygaśnięcie członkostwa w Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 2 w gminie Lwówek Śląski, powołanej w celu przeprowadzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz referendum ogólnokrajowego zarządzonych na dzień 15 października 2023 r. niżej wymienionego członka, z powodu pokrewieństwa z kandydatem:

1. Elżbieta Sabada, zgłoszona przez KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI, zam. Lwówek Śląski – czytamy w postanowieniu Komisarza Wyborczego w Jeleniej Górze II z dnia 15 października 2023 r. w sprawie zmiany w składzie Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 2 w gminie Lwówek Śląski.

Przypominamy, iż lokale wyborcze czynne będą do godziny 21. Jednak nie warto czekać na ostatnią chwilę.

7 KOMENTARZE

  1. Szanowny pan Kulczycki czekał do ostatniej chwili ,żeby zgłosić sensację,może kuzynka zgłosiła panu ? .Słabe to było panie Romanie i jest pan dla mnie największym rozczarowaniem .Wiedział pan ,że ta pani jest osobą uczciwą i zwyczajnie chciała dorobić sobie do domowego budżetu jak każdy .Można bylo to zrobić w bardziej eleganckim stylu.Kimu chciał pan dokopać Mariolce ? Szkoda ,że rykoszetem dostało się niewinnej kobiecie . .Przypominam ,że gdy pan kandydował to rodzina pana również siedziała w komisjach i nikt tego faktu nie zgłaszał.
    Na szczęście dziś już wszyscy możemy pożegnać PiS i jego knucie i sklycanie społeczeństwa !

  2. Karma wraca, tłusty kot Roman jutro pakuje swoją kuwetę, koniec ciepłej posadki na państwowym garnuszku. Pora szukać pracy. Brawo Polsko, brawo Polacy, odzyskalem wiarę w nasz Naród.

    • Pozamiatał? Zbłaźnił się na oczach swoich mieszkańców .Te dwie panie od lat nawet nie utrzymują kontaktów a rodzina są tylko na papierku jak wielu z nas .Już nie wiedział jak zrobić rozgłos to w ten sposób ? Co za gość

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here