Tłumy na zakończeniu sezonu motocyklowego 2023 w Lwówku Śląskim

0
6400

Motocykliści ze Stowarzyszenia Leopolis Bikers uroczyście zakończyli jubileuszowy sezon. Na wydarzenie zaprosili wszystkich miłośników motocykli. Przyjechało ich kilkuset.

 

Wprawdzie tegoroczna jesień rozpieszcza nas jeszcze pogodą, ciepłe i słoneczne dni dają wszystkim wiele radości. Niemniej z każdym kolejnym dniem coraz bliżej do jesiennej słoty. Pożółkłe liście i podmuchy ziemnego wiatru to znak, iż zbliża się czas rozstania z motocyklem, czas zakończenia kolejnego sezonu.

W sobotę, 7 października sezon 2023, uroczyście zakończyli motocykliści ze Stowarzyszenia Leopolis Bikers, którzy tradycyjnie już na to wydarzenie zaprosili przyjaciół ze współpracujących z nimi stowarzyszeń oraz wszystkich niezrzeszonych miłośników motocykli. Do Lwówka Śląskiego kilkuset motocyklistów m.in. Tigersi z Gryfowa Śląskiego, motocykliści ze Świdnicy, Moto Brać z Jawora, przyjaciele ze Zgorzelca, Bolesławca, Jeleniej Góry, czy Brzegu Dolnego.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta w intencji motocyklistów odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim, celebrowana przez księdza Rajmunda. Duchowny już na wstępie wyraził radość z coraz większej grupy motocyklistów biorących udział w mszy.

Po mszy ulicami miasta przejechała barwna parada motocykli. To element przyciągający coraz więcej mieszkańców, którzy przychodzą na lwówecki rynek zobaczyć lśniące motocykle. Jedni przychodzą sami, inni zabierają także dzieci, wnuki…

O bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg podczas parady dbali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Ślaskim.

W tym roku zakończenie sezonu zorganizowano w Przystani Izerskiej w Dworku. To tam była meta parady i to tam na gości czekało domowe jedzenie, przepyszna karkówka i kiełbaski z grilla, czy wyśmienite ciasto. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu Browar Bend z Chojnowa.

Zakończenie sezonu motocyklowego to dla miłośników jazdy na dwóch kółkach zawsze czas mieszanych uczuć. Jest to okazja do refleksji nad wszystkimi przeżyciami, jakie ten sezon przyniósł, wspomnień i przemyśleń. Dla Leopolsiów ten dzień to okazja do podsumowania, podsumowania nie tylko mijającego sezonu, ale także ostatniej dekady, bo przecież to dziesiąty sezon razem!

– Ciągle się rozwijamy, staramy się żeby było fajnie, żeby było coraz lepiej, żeby nas ludzie dobrze postrzegali, żeby przyjeżdżali do nas. – przyznaje Rafał Chabiniak Prezes Stowarzyszenia Motocyklistów Leopolis Biers, który wskazuje, iż motocykliści najwyraźniej dostrzegają te starania i tą atmosferę w Lwówku Śląski oraz domowe jedzenie, bo nawet w sobotnie popołudnie, gdzie pogoda naprawdę nie sprzyjała motocyklistom tych na zakończenie sezonu przyjechało kilkuset.

Motocykliści, którzy odwiedzili dziś Lwówek Śląski podkreślają, iż to, co robią, to nie tylko hobby, a dla większości z nich to styl życia, który pozwala odkrywać świat w zupełnie nowy sposób i zdobywać nowe przyjaźnie.
Zakończenie sezonu to również doskonała okazja do podziękowania społeczności motocyklowej za wsparcie i przyjaźń, ale także okazja do przyjęcia nowych członków. Dziś w szeregi motocyklowej braci Leopolisów wstąpili Dawid i Krzysztof.

Motocykliści z Lwówka Śląskiego przyznają, iż dla nich jesień i zima, to bardzo aktywny czas, czas, kiedy planują kolejny sezon, kolejny zlot, kolejne atrakcje, spotkania i podróże.

– Przecież nie możemy tego już tak zostawić. Co powiemy tym ludziom, że co, w przyszłym roku nie będziemy tego robić, bo nie chce nam się, nie mamy siły, nie mamy ochoty? Nie! Wiesz, to, co tutaj jest, te tłumy dają nam siłę do tego żebyśmy robili to jak najlepiej możemy. A robimy to własnymi siłami, bez jakieś polityki. Jesteśmy zwykłym stowarzyszeniem, ludźmi, którzy chcą się spotkać z przyjaciółmi i porozmawiać, zjeść dobrą kiełbaskę, smaczne ciasto i razem bawić. – podkreśla Rafał Chabiniak, który przyznaje, iż Leopolisi już planują przyszłoroczny sezon i Zlot motocyklistów w Lwówku Śląskim.

Tak, więc do zobaczenia na wiosnę!


NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here