Ile będzie kosztowała budowa drewnianych stoisk. Kwota robi wrażenie

13
2954
fot.: Lwówecki.info 2019

Niemal miesiąc na wybudowanie i dwa dni na demontaż będzie miał wykonawca, który wygrał przetarg na budowę stoisk handlowych na potrzeby Lwóweckie Lato Agatowe.

 

Coroczna budowa stoisk handlowych z okorki i brzozowych żerdzi budzi sporo kontrowersji. Niemniej władze miasta nie widzą innego rozwiązania. Dlatego i w tym roku burmistrz ogłosiła przetarg na „Wykonanie usługi w zakresie budowy stoisk handlowych na potrzeby XXIII Lwóweckie Lato Agatowe 2022.”

Jak czytamy w zaproszeniu do udziału w przetargu, przedmiotem zamówienia jest:

Wykonanie usługi w zakresie budowy stoisk handlowych na potrzeby LLA:
a. montaż z powierzonych materiałów (okorki, żerdzie, folia, gwoździe, wkręty, itp. Zamawiający nie udostępnia narzędzi potrzebnych do wykonania usługi) stoisk handlowych o przybliżonych wymiarach 2 m x 1,0 m x 2,50 m w ilości maksymalnej 200 szt.
b. budowa chaty Walońskiej (przybliżone wymiary 2,5 m x 2,5 m x 3 m według instrukcji podanej w trakcie realizacji zlecenia,
c. demontaż po zakończeniu imprezy, wraz z załadunkiem i złożeniem materiałów w magazynie – transport zapewnia Zamawiający.

Gmina podała także planowany termin realizacji zadania:

 • od dnia 17.06.2022 do dnia 12.07.2022 – budowa,
 • od dnia 18.07.2022 do dnia 20.07.2022 – demontaż.

W terminie składania ofert tj. do dnia 30.05.2022 r. wpłynęły dwie oferty. Jedna na 42.000 złotych, druga na 30.600 złotych. Obie z terenu gminy Lwówek Śląski. Wybrana została ta tańsza. Niemniej i tak kwota robi wrażenie.

13 KOMENTARZE

 1. Nie ma LLA lament, jest lato agatowe dramat.
  Aga a masz pomysł gdzie dasz 400 metalowych stoisk? I koszt byłby 10 razy większy plus magazynowanie plus co rok konserwacja.
  Adrian twojego wpisu nawet nie warto komentować

 2. Zadaj pytanie – ile to faktycznie jest warte i kto ile zarobi.
  Remont domu porządnymi materiałami np 50tys zł, renont urzędu zwykle tańszymi materiałami zwykle kilkukrotnie więcej.
  A mnie zawsze zastanawia dlaczego tak się biją o koryto

 3. Najważniejsze pytanie ciśnie się na usta: jaki podmiot wygrał przetarg, po drugie, czy drugi oferent nie ma z wygrywającym układu – jak zwał,tak zwał. Jest to stary wał. Nawiasem mówiąc, w tzw. cywilizowanych krajach kilka “gmin” ma wspolne wyposażenie imprezowe, które jeździ od miejsca do miejsca, składają się na magazynowanie klamotow, co w efekcie zapewne wychodzi dużo taniej. Samo zbijanie brzoziakow,czyli lichego drewna wymaga na 100% wymiany 50 % elementów, o wkrętach,gwoździach i innym barachle nie wspomnę. Mieszkałem sporo lat w UK i Niderlandach i tam na koniec imprezy wpadała ekipa i raz-dwa wywoziła wszystko na następny plac. A u nas można sobie postawić “CHATE WAŁKOWĄ” ,żeby wszyscy się nażarli.

 4. Cena dumping ale może ktoś lubi robić za czapkę drobnych.
  Widzę że dużo tu płaczków ile to oni chcą za tą robotę.
  To zgłosicie się do pracy i róbcie za mniej albo za darmo na rozwój gminy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here