Gryfów Śląski: Zlikwidowane 3 punkty z nielegalnym procederem hazardowym

10
2583

Wspólne działania gryfowskich i lwóweckich policjantów, a także funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno- Skarbowego we Wrocławiu oraz Referatu Kontroli Celno- Skarbowej w Zgorzelcu doprowadziły do zamknięcia trzech nielegalnych salonów gier hazardowych na terenie Gryfowa Śląskiego. Mundurowi zabezpieczyli 8 nielegalnych automatów do gier. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim i Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno- Skarbowego we Wrocławiu oraz Referatu Kontroli Celno-Skarbowej ze Zgorzelca przeprowadzili na terenie Gryfowa Śląskiego kolejne działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

 

Podczas kontroli miejsc, gdzie może dochodzić do nielegalnych gier hazardowych na terenie miasta zlokalizowali i zlikwidowali trzy nielegalne salony gier zręcznościowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 8 nielegalnych urządzeń służących do prowadzenia procederu o łącznej wartości nie mniejszej niż 16 tysięcy złotych.

 

Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom kontroli skarbowej, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za prowadzenie takiego procederu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Ponadto przy jednym z mężczyzn znajdujących się w nielegalnym lokalu funkcjonariusze ujawnili środki prawnie zabronione w postaci metamfetaminy.

 

st.post. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

10 KOMENTARZE

  1. O właśnie za Lwòwek niech się wezmą policja bardzo dobrze wie gdzie są takie lokale ale nic sobie z tego nie robi ,wielcy stròże prawa śmiech na sali ta Lwòwecka policja

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here