Gimbus po raz kolejny uziemiony przez policję

3
216

To już kolejny przypadek w ostatnim czasie jak przewożący dzieci autobus został poddany kontroli przez funkcjonariuszu Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Sytuacja miała miejsce we Wleniu.

Kilka miesięcy temu mundurowi stwierdzili w pojeździe rażące wady i zabronili kierowcy kontynuowania dalszej jazdy. Wówczas policjanci podczas szczegółowej kontroli wykryli w pojeździe aż dziewięć usterek, które nie pozwalały dopuścić auta do dalszego ruchu. Wśród uchybień znalazły się m.in.: niesprawny układ hamulcowy, wycieki paliwa i oleju, czy niesprawne kierunkowskazy.

Dziś sytuacja się powtórzyła. Jak wyjaśnia nam asp. Grzegorz Maniakowski Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Lwówku Śląskim po zgłoszeniu otrzymanym od zaniepokojonych rodziców policjanci niezwłocznie przeprowadzili kontrolę pojazdu, podczas której stwierdzili szereg usterek, w tym nieszczelny układ hamulcowy. Pojazd został wyeliminowany z ruchu, a jego kierowca otrzymał mandat.

Lwóweccy policjanci za każdym razem bardzo poważnie podchodzą do każdego zgłoszenia i w każdym takim przypadku niezwłocznie podejmują działania. Dlatego w każdym przypadku, kiedy zachodzą obawy o stan techniczny komunikacji publicznej, a w szczególności pojazdów przewożących dzieci warto zgłaszać takie przypadki dzwoniąc na numer 112

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here