Wyróżnienie prosto z Chicago dla uczennicy gryfowskiej „Jedynki”

0
906

Otrzymaliśmy informacje wprost zza oceanu, z samego Chicago, w którym odbyła się wirtualna gala międzynarodowego konkursu historycznego, upamiętniającego 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest „Przystanek Historia IPN”, działający pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce.

 

Podana została lista laureatów nagród w konkursie „Victoria Warszawska 1920-2020”. Wśród osób wyróżnionych znalazła się uczennica klasy 8b Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim – Róża Walenciak.

Praca, którą wykonała Róża zrobiła duże wrażenie na organizatorach. Doceniona została koncepcja sięgnięcia po bardzo proste środki wyrazu artystycznego. Skromne modelowanie światłocieniem, dające efekt trójwymiarowości, pozwala na skoncentrowanie uwagi na kompozycji i ogólnym historycznym przekazie. Rysunek słusznie został porównany do projektu tablicy pamiątkowej, która z powodzeniem mogłaby zawisnąć na ścianie w hołdzie bohaterom Bitwy Warszawskiej.

Róża wraz z mamą uczestniczyły w wirtualnej gali rozdania nagród. Nasza laureatka dała się nam już wcześniej poznać jako wspaniała, ale równocześnie skromna artystka. Dzisiejsze wyróżnienie jest zwieńczeniem jej dotychczasowych sukcesów plastycznych. Opiekunem Róży podczas konkursu była pani Ewa Kasprzak, która dziękując organizatorom za docenienie pracy naszej uczennicy, zwróciła również uwagę na to, że ósmoklasistka jest wszechstronnie uzdolnioną osobą, z zaangażowaniem rozwijającą swoje pasje – zwłaszcza artystyczne i humanistyczne.

To niemałe uhonorowanie jest radością dla nas wszystkich. Rodzicom gratulujemy tak zdolnej córki, a Róży życzymy wspinania się na jeszcze wyższe szczyty artystyczne.

-/Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim-/

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here