Rowerzysta z zawałem serca uratowany!

0
2652

O wielkim szczęściu może mówić mężczyzna, u którego dziś przed południem podczas jazdy na rowerze wystąpił ostry zawał serca.

 

 

Informację o zdarzeniu podało Pogotowie Ratunkowe, które wraz z GOPR-em zostało zadysponowane do pomocy.

„W dniu dzisiejszym, o godzinie 10:28, nasz zespół #D0222 czyli ZRM Świeradów- Zdrój otrzymał wezwanie alarmowe do rowerzysty, który w rejonie górskim poczuł nagły, silny ból w klatce piersiowej. Sytuacja brzmiała o tyle poważnie, że ból wystąpił w trakcie wysiłku!” – wspomina Piotr Bednarek rzecznik prasowy jeleniogórskiego pogotowia.

Mężczyzna, w momencie pojawienia się objawów, znajdował się na jednym z górskich szlaków. Do ustalenia dokładnego miejsca zdarzenia wykorzystano aplikację “Ratunek”. Ze względu na rejon górski do zdarzenia zadysponowano GOPR Karkonosze, którego ratownicy zabezpieczyli mężczyznę oraz ewakuowali go a następnie przekazali ratownikom medycznym z jeleniogórskiego pogotowia.

 

 

„Nasi medycy, Darek i Przemek, po zbadaniu pacjenta zdecydowali o konieczności pilnego transportu do Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej – ze względu na ostry zawał serca, widoczny w EKG, nie było chwili do stracenia a pacjent musiał trafić bezpośrednio do pracowni hemodynamiki!” – dodaje rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Wybierając się w góry warto zaopatrzyć się w aplikację ułatwiającą ratownikom odnalezienie nas w trudno dostępnym terenie: Aplikację Ratunek można pobrać tutaj:

  • https://play.google.com/store/apps/details…
  • https://apps.apple.com/pl/app/ratunek/id1147162181?l=pl

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here