Gdzie jest wiosna? Kto ją widział?

1
655

Wprawdzie za oknami tego nie widać ale dziś punktualnie o godzinie 10:37 dotrze do nas astronomiczna wiosna.

 

Od kilku dni mamy kolejny nawrót zimy. Niewielki mróz i śnieg dają się we znaki głównie kierowcom. Ale Mamy dla Was dobrą wiadomość. Wprawdzie ta kalendarzowa wiosna przypada 21 marca, ale astronomiczna przyszła do nas już dziś. W sobotę 20 marca 2021 roku o godz. 10:37 słońce przecięło tak zwany punkt Barana – punkt równonocy. Astronomowie uważają to za symboliczny początek wiosny astronomicznej – równonoc wiosenną, zwaną inaczej przesileniem. Tak więc możemy pożegnać się z zimą i cieszyć coraz dłuższymi dniami.

Wiosna, to czas kiedy przyroda budzi się z zimowego snu, czas radości, wiosennych spacerów, czas zakochanych.

Niestety, wielkich obchodów pierwszego dnia wiosny w tym roku nie będzie. Zamknięte szkoły, przedszkola, odwołane imprezy i zgromadzenia, zamknięte galerie handlowe i z każdej niemal strony dosięga nas jeden komunikat – „zostań w domu”. Zamiast świętowania mamy koronawirusa, kwarantannę i liczne obawy.

Nie zmienia to faktu, iż każdy z nas może wyjść na spacer, do lasu, na obrzeża miasta, gdzie nie jest tłoczno i w spokoju, przy śpiewie ptaków cieszyć się z nadejścia tej pięknej pory roku.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here