Franciszkanie zapraszają na „Nocną Drogę Krzyżową”

0
1313

Franciszkanie Lwówek Śląski dołączają się do ogólnopolskiej inicjatywy nazwanej „Ekstremalną Drogą Krzyżową” i zapraszają na „Nocną Drogę Krzyżową”.

 

 

Informacja o wydarzeniu pojawiła się w mediach społecznościowych.

„W tych dniach w naszej Ojczyźnie trwa inicjatywa, nazwana „Ekstremalną Drogą Krzyżową”. Jako Franciszkanie pragniemy dołączyć do niej w tym roku, zapraszając Was na naszą drugą „Nocną Drogę Krzyżową”! Nabożeństwo odbędzie się w najbliższy piątek – 31 marca. Planujemy przejść zaledwie 8,1 km, modląc się o pokój na świecie oraz w naszych osobistych intencjach, rozważając 14 stacji męki naszego Zbawiciela. Zachęcamy Was z serca do tej nocnej wędrówki, do ofiarowania swojego trudu, może zmęczenia, cierpliwego znoszenia pogody, do odwagi pójścia „pod prąd” najpewniejszą, chociaż trudną Drogą Krzyża.” – wskazują na swoim profilu Franciszkanie, którzy podają plan wędrówki:

21:00 – zbieramy się w kościele św. Franciszka z Asyżu (ul Szkolna 1) – wyjście z kościoła – przejście plantami wzdłuż murów obronnych – ul. Ogrodowa – ul. Jaśkiewicza (chodnikiem) – ścieżka rowerowa – Szwajcaria Lwówecka – Mojesz – skręt w lewo na drogę gruntową (trasa rowerowa ER-6) w kierunku Dębowego Gaju – skręt w lewo na drogę leśną w kierunku Wzgórza Kombatantów „Bucholca” – ul. Graniczna – ul. Jaśkiewicza (chodnik) – ul. Ogrodowa – przejście plantami wzdłuż murów – powrót do kościoła (ul. Szkolna – planujemy najpóźniej na g. 24:00).

 

 

Franciszkanie zwracają się do wiernych, którzy zamierzają wziąć udział w „Nocnej Drodze Krzyżowej”, by się do tego przygotowali.

„Droga Krzyżowa polega na pokonaniu w nocy trasy: Lwówek Śląski – Mojesz – Wzgórze Kombatantów – Lwówek Śląski oraz medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami. Uczestnictwo ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Biorąc w niej udział robisz to na własną odpowiedzialność. Prosimy, aby osoby niepełnoletnie były z opiekunami. W czasie Drogi Krzyżowej staramy się zachować Regułę Milczenia, aby głębiej przeżyć Misterium Męki Chrystusa dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady są wspólne rozważania przy każdej stacji, modlitwa, wspólny śpiew oraz etapy z możliwością rozmowy i spotkania z bliźnim. Na trasie należy zachować szczególna ostrożność i przepisy ruchu drogowego oraz dostosować się do wskazówek i komunikatów służb porządkowych. Jeśli chcesz, przygotuj na drogę picie, koniecznie miej przy sobie latarkę (najlepiej czołówkę), odblaski (będą rozdawane przez Policję), zachęcamy do wzięcia kamizelek odblaskowych. Prosimy nie zabierać kijków do Nordic-Walking – nabożeństwo nie ma charakteru rekreacyjnego. Wskazane jest zabranie ze sobą małego krzyżyka – może być to np. Twoja pamiątka Sakramentu Bierzmowania lub inny, możesz także przygotować sobie własny drewniany krzyż.” – wskazują Franciszkanie Lwówek Śląski


Lwówek Śląski. Ekstremalna Droga Krzyżowa

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here