Ranczo Grapa zaprasza

0
851

Nie ma w naszym regionie drugiego takiego miejsca jak Ranczo Grapa. Tylko tu mamy możliwość obcowania z przyrodą, dzikimi zwierzętami, które można dokarmiać, a jednocześnie możliwość aktywnego wypoczynku, pogrania w piłkę, badmintona, czy też spróbowania własnych sił w parku linowym lub jak ktoś woli rozpalenia grilla i oddania się błogiemu lenistwu na łonie natury.

Trwa długi weekend. Chcesz miło spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi? Ranczo Grapa jest tym miejsce, które z pewnością warto ująć w weekendowych planach. To wyjątkowe miejsce oddalone jest zaledwie 15 kilometrów od Lwówka Śląskiego, w trójkącie wyznaczonym przez wygasłe wulkany: Wilczą Górę, Grodziec i Ostrzycę Proboszczowicką w miejscowości Nowe Łąki.

Ośrodek parafialny Ranczo Grapa stworzony został przez księdza kanonika Franciszka Wróbla. Tu dzieci mogą karmić zwierzęta, które swobodnie przemieszczają się po rozległym ośrodku – lamy, daniele, kozy, osiołki, baranki, czy wszechobecne króliki – albo korzystać z placu zabaw, czy olbrzymiej huśtawki wahadłowej. Dla nieco starszych i dorosłych dostępny jest także park linowy. Tu dla nikogo nie zabraknie miejsca przy grillu czy ognisku. Na gości czekają także noclegi a dla strudzonych pielgrzymów, osób chcących w ciszy i skupieniu pomodlić się cały dzień otwarta jest mała kaplica.

Ranczo Grapa czynne jest codziennie od 8 do 20. Nowe Łąki na trasie Lwówek Śląski – Złotoryja.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here