Dziś ruszyły szczepienia przeciw COVID trzecią dawką. Zaszczepisz się?

5
565
grafika poglądowa (pixlelbay)

Od 2 listopada 2021 r. ruszają szczepienia przeciw wirusowi Sars-CoV-2 dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia i otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) lub jedną dawkę szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen.

 

Jak informuje ministerstwo zdrowia przypominającą dawkę stosuje się we wskazanych grupach z zachowaniem odstępu co najmniej 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

U osób szczepionych dawką przypominającą można stosować szczepionki:

– Comirnaty w pełnej dawce 0,3 ml;
– Spikevax połowa dawki: 50 µg – 0,25 ml,

z uwzględnieniem w pierwszej kolejności podania szczepionki determinowanej szczepieniem podstawowym wykonanym szczepionkami Comirnaty lub Spikevax.

Dawka przypominająca – podawana jest osobom zaszczepionym (te które ukończyły podstawowy schemat szczepienia przeciwko COVID-19) w celu poprawy, utrwalenia, przedłużenia ochrony po szczepieniu.

Dawka dodatkowa uzupełniająca – podawana jest osobom z upośledzeniem odporności, u których odpowiedź immunologiczna na szczepienie mogła być niewystraczająca (podawana w celu osiągnięcia optymalnej ochrony).

5 KOMENTARZE

  1. Dla jednych ochrona, dla innych niebezpieczna trucizna. Ok, ale po co tyle kłótni w narodzie. Nauczmy się akceptować decyzje innych i pozwólmy innym żyć własnym życiem, a wszystkim nam, Polakom, będzie lepiej.

  2. Nie zaszczepie się bo to nie ma sensu. Moich dwóch zaszprycowanych pracowników właśnie przechodzi grypę, bo nie chcą im zrobić testu na covid (choć mają symptomy covida). Natomiast mnie nic nie jest, bo przechorowałam w zeszłym roku a nasz niezaszprycowany kolega ciągle jest zdrowy…

  3. Jak to było 1-2 dawki i wracamy do normalności. Tylko gdzie ta normalność kolejne dawki i jeszcze do tego Kłameusz Morowiecki i paliwo po ponad 6 i kawior żrą i się śmieją ludziom w twarz!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here