Działania ukierunkowane na przestępczość samochodową

2
922

Policjanci z ościennych komend policji prowadzili działania ukierunkowane na przestępczość samochodową. Łącznie przeprowadzono ponad dwieście kontroli.

 

Powiat bolesławiecki:

W nocy z 2 na 3 grudnia w ramach akcji ukierunkowanej na zwalczanie przestępczości samochodowej funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu przy współudziale legnickich policjantów z Oddziałów Prewencji przeprowadzili 70 kontroli.

Mundurowi na drogach powiatu bolesławieckiego sprawdzali pojazdy i osoby. Kontrole dotyczyły m.in. posiadania przedmiotów zabronionych prawem i pochodzących z przestępstw. W akcji udział wzięli policjanci drogówki, prewencji oraz operacyjni.

Funkcjonariusze przez całą noc przemieszczali się w różne miejsca na terenie powiatu bolesławieckiego, aby sprawdzić nie tylko pojazdy będące w ruchu i ich pasażerów, ale też samochody znajdujące się na dużych parkingach, gdzie kierowcy ciężarówek zatrzymują się na dłuższy odpoczynek.

Na terenie gminy Warta Bolesławiecka zatrzymany do kontroli został samochód osobowy, za kierownicą siedział 21-letni mężczyzna, który był poszukiwany przez legnicki sąd.

Pasażerem był 35-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, przy którym mundurowi znaleźli środki odurzające. Badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło, że jest to marihuana, z której można uzyskać 40 porcji handlowych narkotyku. Zatrzymanemu za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powiat lubański

Funkcjonariusze policji z Lubania, Leśnej, Olszyny i Świeradowa Zdrój przeprowadzili minionej nocy na terenie powiatu lubańskiego działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej. W efekcie skontrolowali 69 pojazdów, ujawniając kierującego pod wpływem środków odurzających. Wylegitymowano 96 osób w tym mężczyznę poszukiwanego w związku z prowadzonymi postępowaniami przez policjantów z Komisariatu Policji w Leśnej.

Mundurowi podczas doraźnych kontroli drogowych sprawdzali pojazdy pod kątem przewożenia ładunków i przedmiotów mogących służyć do popełnienia przestępstwa. Kontroli osobistej poddawani byli kierujący oraz osoby znajdujące się w pojeździe. W rejon parkingów, miejsc w których najczęściej dochodzi do kradzieży pojazdów służbę pełnił patrol z wykorzystaniem psa tropiącego. W akcji udział wzięli policjanci prewencji, dzielnicowi, drogówki oraz operacyjni.

Powiat złotoryjski

W nocy z 2 na 3 grudnia złotoryjscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów na drogach powiatu złotoryjskiego. W trakcie działań dokonali łącznie 48 kontroli pojazdów i wylegitymowali 78 osób. Zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież kół samochodowych, sprawcę kolizji drogowej z narkotykami i pod ich wpływem oraz 21-latka bez uprawnień do kierowania pojazdami, który na widok policyjnego radiowozu wjechał do rzeki.
Policyjne kontrole dotyczyły między innymi posiadania przedmiotów zabronionych prawem i pochodzących z przestępstw. W akcji udział wzięli policjanci drogówki, prewencji i operacyjni. Funkcjonariusze przez całą noc przemieszczali się w różne miejsca na terenie powiatu złotoryjskiego, aby kontrolować pojazdy, kierowców oraz inne osoby znajdujące się w pojazdach.

Na terenie gminy Pielgrzymka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kół samochodowych oraz dokonali kontroli samochodu osobowego, za którego kierownicą siedział 21-latek. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu przyspieszył, a w trakcie ucieczki na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na pobocze, staranował znaki drogowe i ostatecznie wjechał do rzeki. W Złotoryi na ul. Legnickiej zatrzymali sprawcę kolizji drogowej. Okazał się nim 26-letni mężczyzna, przy którym policjanci ujawnili narkotyki. Badanie testerem wykazało, że był także pod ich wpływem. W obu sprawach prowadzone są dalsze czynności.

Powiat lwówecki

Lwówecka policja nie informuje czy prowadziła takie działania, a rzecznik komendanta powiatowego policji w Lwówku Śląskim jest nieuchwytna.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here