Rekordowe ilości zakażeń koronawirusem

10
2043
fot.: Lwówecki.info

W kraju padł kolejny rekord: 657 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Poprzedniej doby było ich 615 potwierdzonych zakażeń. W województwie również przybywa zakażonych.

 

Koronawirus na świecie

Według danych serwisu worldometers.info od początku pandemii na świecie zakażonych zostało już 17.499.767 osób. 677.184 zmarło. Obecnie zakażonych jest blisko 6 milionów ludzi.

Najwięcej zakażeń odnotowano w:
Stanach Zjednoczonych: 4.634.985. Zmarło: 155.285 osób
Brazylii: 2.613.789. Zmarło: 91.377 osób
Indiach: 1.643.543. Zmarło: 35.817 osób
Rosji: 839.981. Zmarło: 13.963 osób.
Meksyku: 416.179. Zmarło: 46.000 osób.
Peru: 407.492. Zmarło: 19.021 osób
Chile: 353,536. Zmarło: 9.377 osób
Hiszpanii: 332.510. Zmarło: 28.443 osób.
Wielkiej Brytanii: 302.301. Zmarło: 45.999 osób.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce

Najnowsze dane przeczą słowom premiera Morawieckiego, o tym, iż koronawirus w naszym kraju jest w odwrocie. W czwartek premier pytany o rekord zachorowań powiedział, że to wina obywateli, bo Polacy nie przestrzegają obostrzeń.

Od kilkunastu dni notowane są znaczące wzrosty, a od wczoraj bijemy rekordy zakażeń. Właśnie wczoraj po doniesieniach o 615 nowych przypadkach rząd zaczął rozważać wprowadzenie ograniczeń dla wjeżdżających do Polski. Mieliby oni odbyć 14-dniową obowiązkową kwarantannę. Jeszcze nie zapadły kluczowe decyzje, ale wiadomo, że chodzi o podróżnych z krajów, gdzie wzrasta liczba zachorowań. Dzisiejsze dane zapewne skłonią ministra zdrowia do podjęcia działań w jak najkrótszym czasie.

Mamy 657 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (227), mazowieckiego (104), małopolskiego (77), wielkopolskiego (59), dolnośląskiego (35), łódzkiego (30), podkarpackiego (28), lubelskiego (20), kujawsko-pomorskiego (17), pomorskiego (15), opolskiego (13), lubuskiego (11), warmińsko-mazurskiego (9), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (4) i świętokrzyskiego (2). – poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia, które potwierdziło także kolejne śmiertelne przypadki: „Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K, 70-M Radom, 91-K Wschowa,59-M, 79-K, 59-M Kraków, 80-M Siedlce (mieszkaniec woj. lubelskiego). Większość osób miała choroby współistniejące”.

Według WHO w chwili obecnej w Polsce zakażonych jest 9.335 osób. Od początku epidemii liczba zakażonych koronawirusem zostało 45.688 osób. Niestety, w naszym kraju zmarło już 1.716 osób.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie dolnośląskim

Mamy 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Legnicy oraz powiatów: oleśnickiego, polkowickiego, lubińskiego, wołowskiego, wrocławskiego, zgorzeleckiego, bolesławieckiego, lubańskiego i trzebnickiego. – informuje Wojewoda.

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 3.258 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.

W bolesławieckim szpitalu jest 17 osób z pozytywnym wynikiem, 5 osób na obserwacji, 3 osoby na oddziale intensywnej terapii.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lwóweckim

W naszym powiecie jak na razie nie widać znaczących zmian. Od początku epidemii zakażonych COVID-19 zostało 46 osób. Trzy osoby zmarły. W chwili obecnej zakażony jest jedna osoba z terenu gminy Gryfów Śląśki, która przebywa w szpitalu.

Według danych PSSE w Lwówku Śląskim na chwilę obecną z terenie powiatu lwóweckiego 2 osoby są na kwarantannie, 2 objęte nadzorem epidemiologicznym i jedna jest hospitalizowana.

10 KOMENTARZE

 1. wystąpienie Mateusza Morawieckiego z 10 lipca 2020 r.
  Wszystko to prawda. Większość przecież to cytat ,,premiera” rządu zjednoczonej prawicy – PiS.
  ,,…Ja cieszę się że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. I to jest dobre podejście szanowni państwo. Bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać. Trzeba pójść na wybory. Tłumnie,masowo.Nic się nie stało teraz, nic się nie stanie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory.Europa bierze z nas przykład jak walczyć z koronawirusem…”.
  I oto mamy teraz, jak w banku związane z tym problemy, o czym niejednokrotnie zapewniał bankster milioner Mateusz Morawiecki. CZEKISTA, co wystawia czeki bez pokrycia !
  Może wreszcie jakieś rzeczowe argumenty w temacie ?
  Czy tylko na chamską pustkę umysłową ciebie zwolenniku zjednoczonej prawicy stać ?

  • Chłopku trzeba myśleć głową a nie pustymi butelkami. Każdy rozsądny człowiek ufa własnej intuicji a nie temu co posłyszy w tefałenie i pewnej gazecie.

   • Intuicja – zdolność przewidywania przyszłości, podejmując decyzje w sytuacjach, w których brakuje nam wiedzy.
    O ,,widzisz”, tak… modlitwa, przeczucie, tak jak to robi teraz zjednoczona prawica. zamiast jakichś wykształciuchów dyplomowani egzorcyści.
    Premier Morawiecki, jak ,,każdy rozsądny człowiek ufa własnej intuicji a nie temu co posłyszy w tefałenie i pewnej gazecie.”
    Trafił z tą intuicją w 10-tkę !
    Bierzmy z nich przykład, my też mamy przecież swoją szansę na koronę.

   • Jak już tak wierzysz temu co każe pracować -przepraszam zapier****ć z a miskę ryżu,temu co i doradzal Tuskowi gdy zbijał wtedy ogromne miliony a dziś przed chwilą idzie składać wieniec jako jedyny w masce to odpowiedź sama się nasuwa na usta BEZWZGLĘDNY CYNIK.

 2. Intuicja W skrócie określana jako PSI zajmuje się badaniem zjawisk zachodzących w umyśle człowieka, które trudno zgłębić w racjonalny sposób, za pomocą narzędzi, w które wyposażony jest świat nauki.
  ułatwiają nam one podejmowanie decyzji, kiedy rozum nie posiada wystarczających danych, do racjonalnego rozstrzygnięcia. Zaczyna działać zwykle, kiedy przestajemy zajmować się danym rozwiązaniem, podczas medytacji, snu.
  A jednak zrelaksowane Zombi po przedawkowaniu Zenka.
  To raczej zwyczajne lenistwo umysłowe – typowe dla zwolenników rządów zjednoczonej prawicy.
  I co to ma wspólnego z rozsądkiem pokazują fakty – dane i statystyki.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here