Działania podejmowane przez Zarząd Powiatu Lwóweckiego

7
2108
Zarząd Powiatu Lwóweckiego /fot.: 2018 rok. Lwówecki.info/

Szanowni Państwo, W związku z obecną sytuacją dotyczącą pandemii koronawirusa, Zarząd Powiatu Lwóweckiego informuje o podjętych w ostatnim czasie działaniach na terenie Powiatu Lwóweckiego, mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się pandemii.

Do odwołania zmieniono organizację pracy Starostwa Powiatowego. Interesanci nie są obsługiwani bezpośrednio w urzędzie, a swoje sprawy mogą załatwiać poprzez wrzucenie wniosków i podań w specjalnej skrzynce podawczej umieszczonej przy wejściu głównym do Starostwa. Pracownicy Starostwa w ramach wydziałów są podzieleni w podzespoły, które częściowo pracują zdalnie, a częściowo wykonują swoją pracę w Starostwie. Taki podział ma na celu ograniczenie ryzyka sparaliżowania pracy Starostwa. W trosce o zdrowie pracowników Starostwa skrócono także godziny przebywania przez nich w urzędzie na przedział czasowy 9.00 – 13.00.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Łupkach, jako wyznaczone powiatowe miejsce kwarantanny, zostało już odpowiednio wyposażone. Dokonano niezbędnych zakupów, zakupiono płyny do dezynfekcji, odpowiednio oznakowano teren schroniska jako miejsca kwarantanny, a także wyposażono pokoje w artykuły pierwszej potrzeby. Przepustowość schroniska w Łupkach równa jest 38 miejscom. Na chwilę obecną w tym miejscu kwarantanny nie przebywa żadna osoba.

Zakupiono płyny dezynfekcyjne w ilości 600 litrów (Orlen). Ponadto otrzymaliśmy dodatkowe wsparcie od przedsiębiorstwa PRI – BAZALT, które przekazało nam kilkadziesiąt pojemników z płynem dezynfekcyjnym, w tym również do powierzchni płaskich. Płyny do dezynfekcji zostały niezwłocznie rozdysponowane według potrzeb do jednostek organizacyjnych powiatu, a także do Powiatowego Centrum Zdrowia oraz do powiatowej jednostki Policji.

Dofinansowano zakup materiałów (kombinezony, maseczki ochronne) w kwocie 4 000 zł przez Gminę Lwówek Śląski.

W ramach programu „Zdalna Szkoła” zakupiono 25 sztuk komputerów (laptopów) do zdalnego nauczania na potrzeby szkół powiatowych.

Dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej zgłaszają braki w zakresie środków ochrony osobistej.

Jeśli chodzi o aspekt statystyczny pandemii – w Powiecie Lwóweckim na dzień 10.04.2020 r. stwierdzono 6 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy osoby są hospitalizowane ze względu na podejrzenie COVID-19. Osiemnaście osób jest poddanych kwarantannie decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Natomiast liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju wynosi 588.

Zarząd Powiatu Lwóweckiego dokłada wszelkich starań, by ograniczać rozprzestrzenianie się pandemii.

 

-/ Powiat Lwówecki /-

7 KOMENTARZE

  1. Hm, hm, hm – to nie zależy od partii tylko od działań ludzi, których wybraliśmy. Był czas jest czas aby mogli wykazać się w imię naszego zdrowia, bytu przyszłego. Ale widać zadbali i to dobrze ale niestety tylko w obrębie swojego urzędowania. Mogę się mylić i abym się mylił.
    ..

  2. Czy to pomyłka redakcji czy faktycznie tak potężną kwotę dali?
    “…Dofinansowano zakup materiałów (kombinezony, maseczki ochronne) w kwocie 4 000 zł przez Gminę Lwówek Śląski….”.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here