Dyrektor szkoły w Rakowicach Wielkich otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki

4
2188
fot.: MEiN

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej minister Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia państwowe, medale KEN, nagrody oraz tytuły Profesora Oświaty.

 

 

W ubiegłym tygodniu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas tej minister Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia państwowe, medale KEN, nagrody oraz tytuły Profesora Oświaty.

Podczas uroczystości Minister Edukacji i Nauki dziękował nauczycielom za ich wysiłek związany ze wsparciem uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej: – W ostatnim roku wykonaliście gigantyczną pracę, polegającą na przeprowadzeniu dodatkowych zajęć wspomagających dla uczniów, które pomogły im nadrobić zaległości powstałe w związku z nauczaniem zdalnym – powiedział.

Nawiązując do wydarzeń z ostatnich miesięcy, szef MEiN zwrócił uwagę na zmiany w systemie oświaty wynikające z agresji Rosji na Ukrainę: – To był także rok, w którym od 24 lutego stawiamy czoła wielkim wyzwaniom i problemom – podkreślił.

Wyróżniający się reprezentanci nauczycieli i dyrektorów jednostek oświatowych z całego kraju uhonorowani zostali odznaczeniami państwowymi oraz nagrodami Ministra Edukacji i Nauki.

Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za osiągnięcia dydaktyczno- wychowawcze otrzymał m.in. Pan Marek Łukasik, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich.

Serdecznie gratulujemy!

fot.: Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

4 KOMENTARZE

  1. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów i życiu osobistym i zawodowym. Jest Pan godnym następcą tak znamienitych poprzedników jak p. Koceuch i p. Czyczerski (moje lata w rakowieckiej szkole ) BRAWO

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here