Uczniowie otrzymali zestawy do nauki zdalnej

0
1160

Dzięki realizacji projektu pn. Zdalna edukacja – kluczem do sukcesu, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim, otrzymali szansę pogłębienia wiedzy i zainteresowań w okresie izolacji spowodowanej stanem epidemicznym.

 

Brak możliwości tradycyjnego nauczania spowodował, że szkoły, nauczyciele i uczniowie zmuszeni zostali do zdalnej edukacji. Okazało się jednak, że część uczniów, ze względu na brak stałego dostępu do Internetu, nie była w stanie efektywnie kształcić się na odległość. Z myślą o wsparciu tych osób w ZSOiZ w Lwówku Śląskim, powstała grupa nieformalna „Nauczyciele z pasją”, w której skład weszli: Roman Ciechanowicz, Jacek Żojdzik i Paweł Piecyk. Wykorzystując potencjał Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, grupa nauczycieli wystartowała w konkursie, otrzymując dotację w kwocie pięciu tysięcy złotych.

Grant został w całości przeznaczony na wsparcie uczniów. 25 z nich otrzymało nieodpłatnie zestaw internetowy złożony z routera oraz karty internetowej prepaid z pakietem danych. Dodatkowo w ramach projektu zakupiono wizualizer, który posłuży jako element wyposażenia pracowni do nauki zdalnej.

Aby nazwa grupy nieformalnej nie pozostała jedynie pustym sloganem, jej członkowie organizują również, na zasadzie wolontariatu, otwarte webinaria z przedmiotów zawodowych oraz maturalnych, a wszystko to z myślą o wsparciu i sukcesie uczniów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here