Dramatyczna sytuacja w hospicjum w Nowogrodźcu

5
3483
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowogrodźcu /fot.: UM Nowogrodziec/

Wczoraj wieczorem czytelnicy poinformowali nas o dramatycznej sytuacji w hospicjum w Nowogrodźcu. Z ich relacji wynika, iż 90 procent personelu i kilkunastu pacjentów jest zakażonych koronawirusem.

 

Dziś sytuację w hospicjum opisał portal Bolec.info, który rozmawiał dyrektorem ZOZ Bolesławcu. Dziennikarzom nie udało się niestety dodzwonić do dyrektora Hospicjum i burmistrza Nowogrodźca.

Z informacji bolesławieckiego portalu wynika, że pracujące w hospicjum pielęgniarki są na skraju wytrzymałości fizycznej i psychicznej. I pracują będąc zakażone koronawirusem.

Potwierdzam, że personel hospicjum jest wyczerpany, ale procedury pobierania wymazów, czekanie na wyniki trwały prawie cały tydzień – powiedział Bolec.info dyrektor ZOZ Bolesławiec Kamil Barczyk. – W Nowogrodźcu jest duże ognisko koronawirusa. O godzinie 19.00 zmieniono wcześniej pracujący personel. Wszystkie czynności ustalone są w bolesławieckim Sanepidem.
Stan pacjentów jest stabilny, personel przechodzi zakażenie bezobjawowo. Jeżeli będzie to możliwe, to postaramy się odizolować chorych pacjentów i chory personel od reszty pracujących w ośrodku niezarażonych osób. Wszyscy pracownicy są dobrze wyposażeni w sprzęt ochronny osobistej. Dotychczasowe i przyszłe działania z zależności od sytuacji są i będą ustalane z sanepidem – dodaje.

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here