Dentobus odwiedzi lwóweckie szkoły. Wyrazisz zgodę swojemu dziecku?

0
334
zdjęcie poglądowe (pexels)

Zanim dziecko zostanie przebadane przez lekarzy stomatologów rodzic musi wyrazić na to pisemną zgodę. Czy warto, ile to kosztuje i jak zgłosić dziecko?

 

Dentobus w szkole

W najbliższym czasie nasze placówki przedszkolne jak i szkolne z terenu gminy Lwówek Śląski odwiedzi Dentobus z załogą lekarzy stomatologów, wykwalifikowanych i doświadczonych w zakresie pedodoncji. Aby dziecko mogło wziąć udział w profilaktyce rodzic, opiekuni musi wyrazić na to zgodę. Wystarczy podpisać oświadczenie

Aby rozwiać Państwa wątpliwości, poniżej odpowiadamy na najczęstsze pytania:

JAK ZGŁOSIĆ DZIECKO?

Wystarczy podpisać wysłany elektronicznie/wydany przez szkołę druk OŚWIADCZENIA i dostarczyć je (osobiście lub przekazać dziecku) do wychowawcy lub sekretariatu szkoły.

ILE TO KOSZTUJE?

NIC. Wszystkie czynności Dentobusu, lekarzy i naszego personelu są BEZPŁATNE, refundowane przez Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ.

CZY WARTO?

Zdecydowanie TAK. Nawet jeśli Państwa pociecha znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany przez lekarza przegląd może pomóc w diagnozie, wykazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć usunięcie problemu.

Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty.

Jako rodzice dzieci z zębami mlecznymi – pamiętajcie Państwo iż próchnica przeniesie się z nich także i na zęby stałe. Nie warto więc lekceważyć profilaktyki w każdym wieku dziecka. Dla starszych pociech, przygotowaliśmy natomiast specjalną kartę Pacjenta, w której w szerszym zakresie analizujemy potrzeby leczenia ortodontycznego, istotnego zwłaszcza w okresie dojrzewania i intensywnego wzrostu.

CZY BADANIA SĄ BEZPIECZNE?

W Dentobusie wdrożony jest program BEZPIECZNEJ przychodni mobilnej. Specjaliści przyjmują Pacjentów w pełnych środkach ochrony osobistej, przy pracującej przepływowej lampie UVC, z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust Pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji. Przedział medyczny Dentobusu jest codziennie ozonowany.

CO DALEJ? CZY JESTEM ZMUSZONY DO KONTYNUACJI LECZENIA?

NIE. Po wykonanych przez lekarzy czynnościach, Państwa dziecko (lub wychowawca w wypadku przedszkolaków lub młodszych uczniów) otrzyma kartę Pacjenta. W niej, między innymi, lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej).

Wzięcie udziału w przeglądzie jest dobrowolne i nie narzuca w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here