W sobotę pogrzeb Ś.P. księdza Witolda Wojewódki

0
1975

Witold Wojewódka urodził się 30 czerwca 1962 r. w Jeleniej Górze w rodzinie Fryderyka i Anieli z domu Grzywaczewskiej. Święcenia Kapłańskie przyjął 21 maja 1988 r. we Wrocławiu.

 

Posługę pełnił w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Świebodzicach (1988-1992) a następnie podjął się zadania organizowania nowej parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Świebodzicach- Cierniach (1992 – 2020). Przez ponad 30 lat służył świebodzickiej dzielnicy najpierw jako wikariusz, a od 2000 roku już jako proboszcz.

Dwa lata temu, ze względu na chorobę ustąpił z urzędu. Zamieszkał w świdnickim Domu Księży Emerytów. Kilka tygodni temu jego stan zdrowia pogorszył się, trafił on do świdnickiego szpitala. Tam, dnia 3 stycznia 2022 r. zmarł.

Mszy święta pogrzebowa celebrowana będzie w kościele pw. św. Mikołaja we Wleniu, w sobotę 8 stycznia o godz. 11. Przewodniczył jej będzie bp Ignacy Dec. Dzień wcześniej o godz. 15. zmarłego proboszcza w kościele pw. NMP Królowej Polski w Świebodzicach – Ciernie pożegnają parafianie wraz z bp. Adamem Bałabuchem.

Pochówkiem zajmie się firma Samson z Lwówka Śląskiego

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here