Łabędzie na krajowej trzydziestce. Kierowcy wstrzymali ruch

3
1146

Rodzina łabędzi weszła na drogę krajową. Kierowcy wstrzymali ruch i wezwali służby. Ptaki mają zostać przetransportowane do pobliskiego stawu.

 

Jechałem właśnie krajówką kiedy w pobliżu Gryfowa Śląskiego na drodze zobaczyłem rodzinę łabędzie, która przemieszczała się środkiem ulicy. – opowiada Mateusz Szumlas radny ze Świeradowa- Zdroju. Jak tłumaczy Pan Mateusz widział, iż wielu kierowców nie zatrzymywało się, tylko omijało ptaki uniemożliwiając im przejście, dlatego on postanowił się zatrzymać i im pomoc.

Łabudzie na drodze

Wraz z Panem Mateuszem zatrzymał się również drugi samochód. Jak się okazało podróżował nim pracownik ZOO.

Mężczyźni o incydencie poinformowali dyżurnego straży pożarnej w Lwówku Śląskim. Zablokowali również chwilowo ruch na drodze i pomogli przejść ptakom na pobocze. Tam pilnowali, żeby te znowu nie weszły na drogę.

Na ratunek łabędziom

Po chwili na miejsce przybyli funkcjonariusze policji oraz strażacy z OSP Gryfów Śląski, którzy wraz z pracownikiem ogrodu zoologicznego mają przetransportować ptaki do pobliskiego stawu. W chwili obecnej trwa poszukiwanie środka transportu dla ptaków, które są już mocno wyczerpane upałem.

obejrzyj wideo

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here