Debatowali o utworzeniu szlaku wodnego „Dolina Bobru”

1
783

O możliwościach utworzenia szlaku wodnego „Dolina Bobru” dyskutowano wczoraj (21.09) podczas posiedzenia Komisji Turystyki, Sportu i Promocji Powiatu Jeleniogórskiego.

 

Wczorajsze spotkanie było pierwszym poświęconym temu tematowi. Poza radnymi powiatowymi brali w niej udział przedstawiciele powiatu lwóweckiego, spółki Wody Polskie oraz przedsiębiorców zajmujących się organizacją spływów kajakowych.

Według planów szlak wodny „Dolina Bobru” miałby mieć charakter transpowiatowy. Zaczynałby się w Siedlęcinie, a następnie biegł przez powiaty lwówecki i bolesławiecki. W przyszłości nie jest wykluczone jego wydłużenie na obszar Jeleniej Góry, a nawet powiatu kamiennogórskiego.

Szlak wodny „Dolina Bobru” jest kolejnym produktem turystycznym, mającym uatrakcyjnić ofertę turystyczną naszego powiatu – mówi przewodniczący Komisji Turystyki, Sportu i Promocji Powiatu Jeleniogórskiego Maciej Gałęski. – Byłby też jedną z propozycji mających odciążyć Karkonoski Park Narodowy, który jest obciążony wielką rzeszą turystów do granic bezpieczeństwa. Na dzisiejszym spotkaniu ustaliliśmy, że temat jest warty realizacji. Ze względów bezpieczeństwa nie mogli być na nim obecni wszyscy zainteresowani, między innymi z gmin Jeżów Sudecki i Wleń. Ustaliliśmy w jakim kierunku muszą być skierowane nasze najbliższe działania. Przede wszystkim musimy podjąć rozmowy z spółka Tauron, aby rozwiązać pewne problemy z poziomem wody oraz z przyrodnikami z Natury 2000. Dużym problemem jest też brak odpowiedniej infrastruktury: stanic wodnych, pomostów i parkingów dla chcących skorzystać ze spływu. Dlatego podczas spotkania zastanawialiśmy się też w jaki sposób pozyskać środki na realizację naszych planów dodaje M. Gałęski.

 

-/  autor: WAC. źródło: Jelonka.com /-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here