Obrobili Bahama Wake. Grozi im po 10 lat więzienia

5
3662
zdjęcie poglądowe

Policjanci z lwóweckiej komendy zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy włamali się do punktu handlowego w Rakowicach Małych.

 

 

– 9 maja 2023 roku dyżurny lwóweckiej komendy został powiadomiony o tym, że w jednym z punktów gastronomiczno- handlowych w Rakowicach Małych doszło do kradzieży z włamaniem. Nieznani wówczas sprawcy wyważyli drzwi i splądrowali wnętrze obiektu. Łupem włamywaczy padł sprzęt m.in. nagłośnieniowy, gastronomiczny oraz wizyjny o łącznej wartości około 10 tysięcy złotych. – wyjaśnia starszy sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Lwóweccy kryminalni natychmiast podjęli działania, które pozwoliły jeszcze tego samego dnia na zatrzymanie pierwszego z podejrzanych. Jak się szybko okazało nie działał on sam. Policjanci realizując dalsze działania zatrzymali kolejne 3 osoby. Są to mieszkańcy powiatu lwóweckiego w wieku: 22 lata, dwóch 19- latków i jeden w wieku lat 15. Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, do czego się przyznali.

 

 

Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia.

– Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. 15-latkowie za ten czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. – dodaje policjantka.

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here