Dziś znowu ma mocno wiać. Jest ostrzeżenie!

0
430

Pamiętaj, aby już teraz przygotować się na silne podmuchy wiatru i zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które wiatr może porwać oraz nie parkować pod drzewami.

 

Pamiętaj aby usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr, przeparkować samochody w bezpieczne miejsce, jeżeli wcześniej były zaparkowane pod drzewami, zamknąć okna i drzwi, nie zatrzymywać się pod drzewami, zapewnić bezpieczeństwo swoim zwierzętom, zwłaszcza tym przebywającym na zewnątrz, przygotować oświetlenie zastępcze – latarki z zapasem baterii. Wiatr może uszkodzić linie energetyczne, uważać podczas jazdy samochodem, po pierwsze ze względu na mogące się łamać konary i drzewa, po drugie – przy wyjeździe z osłoniętej drogi na otwartą przestrzeń istnieje ryzyko zdmuchnięcia samochodu.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu wydało ostrzeżenia meteorologiczne 1 stopnia przed silnym wiatrem, m.in. dla mieszkańców powiatu lwóweckiego.

Prognozuje w nim wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, miejscami w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Ostrzeżenie jest ważne od godz. 14 dnia 22.10.2021r do godz. 21 dnia 22.10.2021 r.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here