Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sukces piekarnio- cukierni

0
3236

Dziś na liście blisko stu stałych odbiorców są nie tylko własne sklepy i markety, ale także renomowane hotele. To najlepsza wizytówka tej rodzinnej firmy z Gryfowa Śląskiego.

 

To był rok 1998, kiedy Jerzy Horbacz wraz z małżonką postanowili prowadzić działalność gospodarczą na własną rękę. Wówczas nadarzyła się okazja i małżeństwo kupiło po PSS-ie w Gryfowie Śląskim piekarnię. W prowadzenie rodzinnego biznesu zaangażowały się także dzieci – Anna i Łukasz.

Przewodnią ideą była produkcja wysokiej jakości pieczywa w oparciu o tradycyjne receptury, które gwarantują wyjątkowy smak prawdziwego chleba, bułek i ciast. Początkowo wyroby sprzedawane były w jednym sklepie na miejscu, ale serce wkładane każdego dnia w wypieki, szybko przełożyło się na popularność i zainteresowanie klientów, a dzięki zastosowaniu właściwie dobranego systemu zarządzania jakością wyrobów i znakomitej kadrze pracowników mała, rodzinna piekarnia zyskała szansę na ekspansję. Powstał, drugi, trzeci, czwarty sklep, a z czasem, – co wcale nie było łatwe, bo wymagało utrzymania najwyższych standardów – firma nawiązała współpracę z siecią Netto.

Kolejne lata przynoszą stały rozwój Piekarni- Cukierni M.J. Horbacz, Jerzy Horbacz. Wypieki podbijają gusta lokalnych hotelarzy. Właściciele i menagerowie renomowanych hoteli ze Świeradowa- Zdroju, Szklarskiej Poręby, czy Karpacza pukają do drzwi gryfowskiej firmy i pieczywo oraz słodkości na stoły swoich gości zamawiają u Państwa Horbaczów.

Dziś rodzinna piekarnio- cukiernia posiada blisko stu stałych odbiorców. Wyroby dostarcza do siedmiu własnych sklepów, które zlokalizowane są w Gryfowie Śląskim, Lubomierzu, Zgorzelcu, Świeradowie- Zdroju, Lubaniu oraz dwa punkty w Lwówku Śląskim, do tego stała współpraca z siecią handlową Netto i wymagającymi hotelarzami.

– Tajemnicą sukcesu jest ciężka praca. – przyznaje Łukasz Horbacz, który nie kryje, iż za tym sukcesem oprócz wytężonej pracy jego, jego siostry i rodziców stoi także cały zespół wspaniałych ludzi. Dziś w gryfowskiej firmie pracuje łącznie blisko pięćdziesiąt osób.

Sukces tkwi także w asortymencie, w ofercie firmy cały czas pojawiają się nowe produkty. – Asortymentem i jakością bijemy konkurencję – nie kryje Łukasz Horbacz, który długo wymienia rodzaje pieczywa, ciast, tortów, ciastek i różnych słodkości, jakie można znaleźć w ich ofercie.

Starania właścicieli oraz pracowników zostały docenione przez klientów, których głosami Piekarnia- Cukiernia M. J. Horbacz, Jerzy Horbacz zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie Gazety Wrocławskiej – Mistrzowie Handlu 2022, w kategorii Piekarnia Roku w powiecie lwóweckim.

Pan Łukasz Horbacz zapytany o to, jak rodzina i pracownicy przyjęli ten tytuł wspomina, iż wszyscy byli zaskoczeni. Mówi nam, że jest on motywacją do dalszej ciężkiej pracy i rozwoju. A na ten rozwój pomysłu nie brakuje. Nasz rozmówca przyznaje, iż dotarcie z ofertą do wszystkich, z podkreśleniem wszystkich dobrych hoteli w regionie to plan minimum. W najbliższych dniach otwarty zostanie także kolejny sklep firmowy w Lubaniu. Dobrą wiadomością dla klientów z pewnością jest też fakt, iż od czerwca br. sklep w Lwówku Śląskim przy Placu Wolności czynny jest siedem dni w tygodniu, czyli świeże wyroby można kupić także w niedzielę.