Prokuratura kieruje wnioski o areszt tymczasowy dla podejrzanych

0
1350

W ostatnim tygodniu Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do Sądu cztery wnioski o areszt tymczasowy wobec sprawców przestępstw przeciwko mieniu, a także przeciwko życiu i zdrowiu.

 

Pierwsza ze spraw dotyczyła kradzieży rozbójniczej dokonanej przez 39 letniego mężczyznę, w dniu 3 sierpnia 2020 roku na terenie sklepu w Lubaniu. Rafał R., po tym jak ukradł z kasy 860 zł, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranych pieniędzy zaatakował interweniującą pracownicę sklepu. Kobieta w wyniku zdarzenia doznała obrażeń skutkujących naruszeniem czynności narządów jej ciała na okres poniżej siedmiu dni. Sprawca po ujęciu usłyszał zarzuty, a prokurator po jego przesłuchaniu skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Postanowieniem z dnia 15 sierpnia 2020 roku Sąd uwzględnił wniosek i zastosował areszt na okres dwóch miesięcy.

17 sierpnia 2020 roku Sąd Rejonowy w Lubaniu uwzględnił również wniosek prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 28 letniego Adama U. Mężczyzna ten jest podejrzany o to, że w warunkach recydywy dokonał nie mniej niż trzech kradzieży i sześciu kradzieży z włamaniem oraz kradzieży rozbójniczej. Początkowo wobec Adama U. stosowane były m.in. dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Środki te jednak okazały się niewystarczające i w związku z dokonaną przez niego, w sklepie Kaufland w Lubaniu, kradzieżą rozbójniczą prokurator zdecydował o wystąpieniu z wnioskiem o areszt. Adam U. najbliższe trzy miesiące spędzi w izolacji.

Także najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi 27 letni Damian L., który jest podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją konkubiną, a także o to, że po rozstaniu z nią, niszcząc drzwi, wtargnął do zajmowanego przez nią mieszkania oraz groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna ten następnie zaatakował słownie i fizycznie interweniujących funkcjonariuszy policji. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Ostatnia ze spraw dotyczy 51 letniego Bogusława F. podejrzanego o to, że w dniu 16 sierpnia 2020 roku w Lubaniu, dokonał zabójstwa Stanisława F. w ten sposób, że zadał pokrzywdzonemu uderzenie nożem kuchennym z ostrzem o długości 19 cm. W wyniku ciosu pokrzywdzony doznał obrażeń wewnętrznych skutkującą masywnym krwotokiem, a w konsekwencji zgonem. Postanowieniem z dnia 19 sierpnia 2020 r. Sąd w całości uwzględnił wniosek i zastosował wobec Bogusława F. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna będzie odpowiadał za czyn z art. 148 §1 kk, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

-/ Prokuratura Okręgowa JG/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here