Policjanci przyłapani na zakazie. Wideo czytelnika

7
2509

Na redakcyjną pocztę redakcja eLuban.pl otrzymała nagranie, na którym zarejestrowano policyjny radiowóz, który jedzie DK 30 i w pewnym momencie zjeżdża na stację paliw w Nowej Karczmie.

 

Czytelnik, który jest autorem nagrania podkreśla, że sposób jazdy policyjnego radiowozu zwrócił jego uwagę już na początku Pisarzowic, jeszcze na dwupasmowym odcinku drogi, jednak zaczął rejestrować sposób jazdy policyjnego auta dopiero po dłuższej chwili. Oznakowany radiowóz w czasie jazdy nieco nosi po pasie jezdni, jednak nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, jak kierowca zjechał z drogi krajowej na parking stacji paliw.

Proszę udostępnić jazdę lubańskiej policji! Nas kierowców karzą mandatami proszę zobaczyć jak sami jeżdżą. Traktujmy się na drodze równo! Rozumiem gdyby jechali jako pojazd uprzywilejowany, lecz tu tak nie było – usłyszeliśmy od czytelnika.

Na otrzymanym nagraniu widzimy jak kierowca oznakowanego radiowozu zjeżdżając na parking stacji paliw skraca sobie drogę łamiąc dwa zakazy: pionowy – zakaz skrętu w lewo i poziomy – przekracza linię ciągłą. Tak jak mówi czytelnik, auto jechało drogą na takich samych prawach jak każdy inny kierowca.

W przeszłości zdarzało się, że przekazywaliśmy policji podobne nagrania na których zarejestrowano cywilnych kierowców, tym razem zrobiliśmy podobnie prosząc o komentarz.

Dziękujemy za przekazanie informacji i nagrania. Sprawdzamy zapisy z kamer i wtedy będziemy mogli przekazać więcej informacji na temat okoliczności przejazdu auta, w tym także, czy jest to pojazd z naszej jednostki – powiedział podkom. Paweł Szabat z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

Poniżej obejrzycie skróconą wersję nagrania przesłanego przez czytelnika.

-/eLuban.pl/-

7 KOMENTARZE

  1. Kolejne ujawnienie brutalności policji w kraju prawa. Oby więcej takich ludzi. Pytałem ziomeczka czy piąteczką na farta zaleci to powiedział że może mi pięć lat zalecieć…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here