Burmistrz zdecydował, co zrobić z tym budynkiem

5
3439
Lubomierskie Centrum Kultury
Lubomierskie Centrum Kultury

Dziś to jeden z brzydszych budynków w mieście. Jego stan techniczny też nie jest zadowalający. Burmistrz podjął ważną decyzję. Co to oznacza?

 

Budynek, w którym przez lata mieściło się Lubomierskie Centrum Kultury to dziś z pewnością jeden z brzydszych obiektów należących do Gminy i jeden z tych, które nie zachwycają swoim stanem technicznym. To wkrótce powinno się zmienić.

Od kilku już lat w Lubomierzu ekipy remontowo- budowlane na brak pracy nie narzekają. W tym czasie metamorfozę przeszła remiza strażacka, budynek, w którym mieści się Muzeum Kargula i Pawlaka, czy lubomierski rynek. Obecnie trwa jedna z największych inwestycji, czyli modernizacja energetyczna budynku klasztornego z Internatem. Termomodernizację przechodzi też budynek ratusza miejskiego. Ostatnio informowaliśmy o pozyskaniu przez władze 650 tysięcy złotych na remont w budynku biblioteki miejskiej oraz ogłoszonym przetargu na przebudowę budynku byłego Domu Opatki wraz z Zespołem Klasztornym w Lubomierzu.

Na te inwestycje łącznie wydano dziesiątki milionów złotych. Grubo ponad 10 milionów będzie też kosztowała budowa hali sportowej. To jednak nie wszystko!

Lada dzień powinniśmy poznać oferty w przetargu na modernizację energetyczną budynku Lubomierskiego Centrum Kultury w Lubomierzu.

W ramach robót budowlanych przewiduje się m.in.: wyrównanie terenu oraz zamianę istniejącej powierzchni asfaltowej na ciętą kostkę bazaltową typu „kocie łby”, od strony południowej planuje się podniesienie terenu do poziomu istniejącego wejścia i wykonywanych poszerzeń otworów okiennych, a od strony południowej w powierzchni bazaltowej oprawy oświetleniowe skierowane na elewacje.

Przewidziana jest renowacja muru wraz z przejściem bramowym, budowa schodów zewnętrznych z piaskowca oraz montaż balustrad, wykonanie nowej izolacji ścian fundamentowych oraz opaski z drenażem wypełnienie ubytków, wymiana tynków, restauracja gzymsów oraz malowanie na biało, oczyszczenie i restauracja fragmentu cokołu kamiennego, restauracja figury matki boskiej, wymiana pokrycia dachowego, rynien, rur spustowych oraz instalacji odgromowej, przebudowa komina i doprowadzenie do niego nowoprojektowanych instalacji, obudowanie wywiewki kanalizacji i komina wentylacyjnego, wymianę okien wraz z montażem nawiewników ciśnieniowych oraz luksferów, wymiana drzwi zewnętrznych

Obiekt poddany zostanie także osuszeniu i zabezpieczeniu przeciwwilgociowemu.

Wewnątrz wymieniona zostanie cała stolarka drzwiowa i armatura w toaletach. Zamontowane zostanie ogrzewanie podłogowe zasilane pompą ciepła. Wykonane zostaną nowe posadzki oraz całkowicie nowa scena. W budynku pojawi się także całkowicie nowa instalacja a w pomieszczeniach oświetlenie w technologii LED oraz klimatyzacja.

5 KOMENTARZE

  1. Jeden z brzydszych na pierwszym miejscu budynków jak narazie jest budynek-Złoty Róg sprzedany dla hrabiego, tylko tego nikt nie chce widzieć, tak jakby go nie było .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here