Nie posiadał uprawnień a auto było posklejane pianką montażową

6
3854

Złotoryjscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i szeregu innych wykroczeń popełnionych przez 30-letniego kierowcę. Mężczyzna nie mając uprawnień do kierowania pojazdami doprowadził do kolizji dwóch samochodów osobowych a auto, którym podróżował kompletnie nie nadawało się do jazdy. Nie było zarejestrowane ani ubezpieczone, brakowało mu śrub mocujących koła a w miejscu przedniej szyby, właściciel zamontował za małą, tylną szybę, używając do tego pianki montażowej. Nieodpowiedzialnemu kierowcy za szereg popełnionych wykroczeń grozi wysoka kara finansowa i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Prowadzone postępowanie dotyczy kolizji dwóch samochodów osobowych, do której doszło w Zagrodnie na drodze wojewódzkiej nr 363. Policjanci ruchu drogowego będący na miejscu ustalili, że kierujący fordem, jadący z Bolesławca, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w prawidłowo jadącego volkswagena. Za jego kierownicą siedziała 58-letnia kobieta, która z lekkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

 

Jak się okazało, sprawca kolizji nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami a auto, którym podróżował było w opłakanym stanie i zagrażało bezpieczeństwu kierowcy jak i innych uczestników ruchu. Przede wszystkim nie było zarejestrowane i ubezpieczone. Miało przyczepione tablice rejestracyjne z całkowicie innego samochodu. W miejscu przedniej szyby była umieszczona tylna szyba z innego auta, o zdecydowanie za małych rozmiarach. Do jej zamontowania została użyta pianka budowlana, którą została wypełniona tylko część szczelin. W kołach brakowało śrub mocujących a opony były całkowicie zużyte.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Z uwagi na szereg popełnionych wykroczeń przez mężczyznę i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa dla innego uczestnika ruchu, policjanci podjęli decyzję o sporządzeniu wniosku o ukaranie do sądu a samochód, którym podróżował 30-latek odjechał z miejsca zdarzenia na lawecie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi grzywna do 5 tysięcy złotych a sąd może wobec niego zastosować zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 3 lat. Informacja o braku obowiązkowego ubezpieczenia OC zostanie również przekazana do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

-/ st. sierż. Dominika Kwakszys, KPP w Złotoryi /-

6 KOMENTARZE

  1. A najlepsze jest to, że mieszka w Żeliszowie w opuszczonym domu, mieszka jak u siebie, wszystko porozwalane, robi co chce. Policja była wzywana i nic mu nie zrobili, okoliczni mieszkańcy obawiają się o siebie i swój dobytek

  2. Możliwe „kary” raczej idiotyczne i bezsensowne w tym przypadku:
    5tys. zł – nie zapłaci bo napewno nie ma
    zakaz prowadzenia pojazdów – ktoś kto jeździ bez uprawnień napewno się tym nie wzruszy

  3. Nasza policjanwiedziala, że ten czub tak jezdzi i to od dawna. Ale co mu mozna zrobić ‍♀️
    Nie ma za co płacić to w dupie ma te kary. Odsiedzi pare miechow wyjdzie i dalej będzie robil to samo.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here