Buty Sapera na szczycie listy przebojów. Głosujemy!

0
674
fot.: Lwówecki.info

O wielkim powrocie Butów Sapera pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych kapel pochodzących z Lwówka Śląskiego. Można o niej powiedzieć legenda. Powstała w minionej epoce, czasach, o których dziś młodzież uczy się na lekcjach historii.

Powrót z dwoma utworami w całkiem nowych aranżacjach okazał się strzałem w dziesiątkę. Niespełna cztery miesiące później informowaliśmy, iż Buty Sapera wchodzą na listę przebojów TOP30 Muzycznego Radia. Dziś lider zespołu z łezką w oku wspomina te całkiem nie tak odległe chwile.

 

Przygoda z listą przebojów zaczęła się 11 listopada ubiegłego roku od wywiadu. Słuchaczom, tak się spodobało, że z utworem PERON znaleźliśmy się w propozycjach TOP 30.PL
Zaczęło się od trzydziestego, ostatniego miejsca, po tygodniu j największy skok na liście i z 30. Lądujemy na 17 pozycji. Następny tydzień to kolejny awans z 17 miejsca na 10. Po nim poprawiamy pozycję o następne dwa miejsca i tydzień później o następne dwa. Tak znaleźliśmy się na szóstej pozycji na liście. Następne tygodnie nie przestają nas zadziwiać. Z szóstego awansujemy na czwarte, później na trzecie miejsce.
Dwa tygodnie temu niespodzianka – z bardzo wieloma głosami trafiamy po raz pierwszy na szczyt listy TOP-30. pokonując takie sławy jak Cleo, Daria Zawiałow, Cugowski, De Mono Lanberry, czy Jeden Osiem L. W minioną sobotę obroniliśmy pierwsze miejsce! To niesamowity sukces jak na zespół tak mało znany z tak małego miasteczka – przyznaje nie kryjąc radości Mariusz Maculewicz lider lwóweckiego zespołu Buty Sapera, który z całego serca dziękuje wszystkim, którzy głosują na utwór PERON.

 

Pierwsza czwórka notowania 524, z 18 stycznia 2020 roku przedstawia się następująco:

  1. Buty Sapera – Peron
  2. Daria Zawiałow – Punk Fu!
  3. Cleo – Dom
  4. Red Lips – Cappuccino

To czy i jak długo lwówecki zespół będzie na szczycie zależy tylko od nas i naszych głosów. Te można oddawać tutaj.

 

Ważną informacją dla wszystkich fanów Butów Sapera jest fakt, iż jego członkowie już w pełnym składzie, zasilonym przez znakomitych muzyków z Oddziału Zamkniętego przymierzają się do koncertów. Mariusz Maculewicz zdradza nam, iż wkrótce przystępują do wspólnych prób tak, żeby podczas wakacji w nowym składzie ruszyć w Polskę. Ich trasa ma się rozpocząć TU, gdzie zaczęła się cała historia zespołu, czyli w Lwówku Śląskim podczas tegorocznego Lata Agatowego. Po nim Buty Sapera ruszają na podbój innych miast.


https://lwowecki.info/teledysk-do-utworu-peron-butow-sapera-zapowiedz/

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here