W sobotę, 28 września 2019 roku na stadionie miejskim w Lwówku Śląskim odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych, które dla podniesienia rangi jubileuszu stały się częścią programu Festiwalu Dary Lasu.

Wszystkich przybyłych powitał Wiceprezes Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej druh Henryk Leśków, który przybliżył także stan obecny jednostek OSP na terenie powiatu lwóweckiego.

Na terenie powiatu lwóweckiego funkcjonuje 38 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym 6 jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Przed wakacjami w zawodach gminnych wyłoniono najlepsze jednostki z terenu każdej z gmin. Dziś przyszedł czas, aby spośród 12 zakwalifikowanych drużyn OSP wyłonić tę najlepszą jednostkę, której strażacy będą reprezentować nasz powiat podczas zawodów wojewódzkich. Zawody Sportowo – Pożarnicze mają na celu głównie ocenę stanu wyszkolenia pożarniczego, mobilizowanie strażaków ochotników do intensywnych szkoleń i ćwiczeń oraz do ciągłego podnoszenia sprawności.

Serce się raduje, kiedy widzimy tak dużo jednostek zwartych i gotowych do działań, do treningu, do dzisiejszych zawodów – mówił witając strażaków Starosta Lwówecki Pan Daniel Koko, który w imieniu własnym i wszystkich samorządowców złożył startującym w zawodach strażakom najlepsze życzenia. – Życzę Wam wspaniałych zawodów, dobrej sportowej rywalizacji i żeby kontuzje Was omijały i żeby te zawody stały się bardzo dobrym treningiem do Waszych codziennych akcji, których życzę Wam, żeby było jak najmniej.

bryg. Mariusz Mróz Komendant PSP w Lwówku Śląskim poinformował startujących w zawodach, iż dzięki staraniom tak Zarządu OSP jak i władz PSP udało się pozyskać od sponsorów aż 40 tysięcy złotych na nagrody, więc jest o co walczyć.

Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach, tj. sztafecie strażackiej 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Nad poprawnością zawodów czuwała Komisja sędziowska w skład, której weszli funkcjonariusze KP PSP w Lwówku Śląskim.

Przed zawodami atmosfera była napięta. Może nie wszyscy o tym głośno mówili, ale każdy liczył na najlepszy wynik swojej drużyny. Niestety, tylko jedna jednostka mogła sięgnąć po puchar. I tak też się stało.

W tym roku “etatowi” zwycięzcy z ostatnich lat, OSP Pilchowice palmę pierwszeństwa oddała kolegom z gminy Gryfów Śląski, którzy ostatnie dni ciężko pracowali na sukces.

Po podsumowaniu punktacji dwóch konkurencji klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

 1. OSP Uboczez wynikiem 114,84
 2. OSP Pilchowice z wynikiem 115,30
 3. OSP Mirsk z wynikiem 116,03
 4. OSP Chmielno z wynikiem 121,02
 5. OSP Proszowa z wynikiem 124,58
 6. OSP Milęcice z wynikiem 124,87
 7. OSP Golejów z wynikiem 127,00
 8. OSP Rząsiny z wynikiem 131,53
 9. OSP Wojciechów z wynikiem 137,28
 10. OSP Wleń z wynikiem 138,13
 11. OSP Rębiszów z wynikiem 146,34
 12. OSP Włodzice Wielkie z wynikiem 239,27

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności oczywiście zwycięzcom!

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here