Burmistrz Szczęsna tłumaczy się z „afery działkowej” i zapowiada proces

49
3872
Screenshots FB - Gmina Lwówek Śląski

Przewodniczący Rady Pan Dawid Kobiałka wraz z radnymi z Lwóweckiej Prawicy najprawdopodobniej będzie miał sprawę sądową. Szokujący oświadczenie burmistrz Lwówka Śląskiego.

 

Po dwóch miesiącach od pamiętnej sesji, o której pisaliśmy w materiale “Burza wokół interesów Gminy i osoby bliskiej burmistrz Szczęsnej” a podczas której wyszły na jaw fakty o próbie zamiany działek, na której Gmina Lwówek Śląski mogłaby stracić głos zabrała M. Szczęsna.

W opublikowanym na portalu społecznościowym oświadczeniu burmistrz Lwówka Śląskiego mówi, iż nie zabierała głosu, bo nie chciała być posądzona przez Lwówecką Prawicę i radnych rady miejskiej o przeszkadzanie w ich śledztwie. Mariola Szczęsna stara się uspokajać mieszkańców.

… sprawa jest czysta, zgodna z prawem i nie naraża Gminy na straty finansowe.” – mówi szefowa lwóweckiego urzędu.

„Prowadzone postępowanie w sprawie, procedury i prawo pozwalają na przeprowadzanie takich transakcji w celach publicznych. A taki był i jest nadal cel tej zamiany. Dotyczy to także rodziny, czy najbliższych, osób fizycznych związanych z funkcjonariuszem publicznym jakim jest niewątpliwie burmistrz. Dziś mam na stole protokół Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, że rzeczoznawca majątkowy popełnił błąd pisarski.” – mówi w komunikacie M. Szczęsna, która wspomina, że radni już dawno temu wiedzieli o tym błędzie. Ponadto mówi, że rzeczoznawca przyznał się do tego błędu. Dodaje także, że podczas majowej sesji wiceburmistrz L. Krokosz wycofał projekt uchwały spod obrad.

Pomimo tego przewodniczący Rady Miejskiej prowadził na sesji dyskusję i debatę nad wycofanym projektem uchwały łamiąc regulaminy i zasady obrad. Dziś z pełną stanowczością oświadczam, że było to celowe działanie Przewodniczącego Rady Miejskiej i Lwóweckiej Prawicy aby poniżyć mnie w oczach opinii publicznej.” – mówi burmistrz Lwówka Śląskiego, w ocenie której było to celowe działanie ukierunkowane pod przyszłą sesję, podczas której radni mieli udzielić jej wotum zaufania i absolutorium.

M. Szczęsna ma za złe radnym, że dopiero po dwóch miesiącach przekazali sprawę do prokuratury. „Kiedy kontrole nie wykazały winy burmistrza przewodniczący udaje, że sprawa jest skomplikowana i dopiero teraz oddaje sprawę do prokuratury. Nagłaśniając przy tym temat w mediach społecznościowych aby wzbudzić zainteresowanie sprawą, że rzekomo jest taka trudna. – mówi pani burmistrz w ocenie której sprawa jest prosta, jasna i przejrzysta. Szczęsna całą winę widzi w pomyłce rzeczoznawcy.

Pan Przewodniczący zdaje sobie sprawę z tego, że takie czyny jak bezpodstawne pomawianie funkcjonariusza publicznego jest karalne z mocy prawa. Bezpodstawne sugerowanie, że burmistrz miałaby otrzymać korzyści a Gmina mogła być narażona na straty finansowe są podstawą do złożenia wniosku w sądzie przeciwko celowym działaniom Lwóweckiej Prawicy na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej Dawidem Kobiałką. To celowe działanie Przewodniczącego Rady Miejskiej miało podważyć kompetencje burmistrza, zastępcy, skarbnika, pracowników urzędu, jak i całej instytucji jaką jest Urząd Gminy pod moim kierownictwem. Takie działania są też zagrożeniem dla zdrowia i życia mojego oraz mojej najbliższej rodziny. Przewodniczący Rady Miejskiej celowo manipulował czasem, opinią publiczną, niektórymi radnymi. Nakręcał medialną nagonkę, która miała mieć wpływ na zniesławienie burmistrza w oczach opinii publicznej. Przewodniczący celowo dopuścił się i przyczynił do publicznego znieważenia i poniżenia organu konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej pomawiając burmistrza, pracowników urzędu, dopuszczając się takich postępowań, które mogły poniżyć funkcjonariusza publicznego i narażając na utratę zaufania publicznego potrzebnego do tego stanowiska. Pan Przewodniczący i Lwówecka Prawica pod jego przewodnictwem dopuścił się rażącego naruszenia prawa. Art. 226 oraz 212 kodeksu karnego, za co grozi wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat dwóch.” – mówi w komunikacie Mariola Szczęsna, która zapowiada sprawę sądową.

 

Jak oceniacie „aferę działkową”? Czy Waszym zdaniem Lwówecka Prawica wyssała sobie temat z palca, czy działania Pana Kobiałki i innych radnych doprowadziły do uchronienia Gminy od strat finansowych? Czy Waszym zdaniem burmistrz Szczęsna jest ofiarą? I czy to oświadczenie nie jest próbą zamknięcia ust radnym, którzy odważyli się mówić? Czekamy na Wasze opinie.

49 KOMENTARZE

 1. Ale można zakrzywić rzeczywistość. To jest mistrzostwo świata. Ludzie zgłaszajcie do przewodniczącego rady Pana Kobiałki wszystkie przekręty do których doszło lub mogło dojść. CBA może zbada te sprawy, tzn. Różne umowy itd.

 2. chyba sie komuś coś pomieszało i żeby jeszcze straszyć radnych sądami za to, ze robią to, za co im ludzie płacą do przekracza ludzkie pojęcie. potrzebne są wybory przedterminowe

 3. Trzeba było w filmiku więcej razy powiedzieć że wszystko jest cacy bo za mało razy było powiedziane i zabrakło słowa “pieniążki” Sąd zbada i wtedy wyjdzie od tego są a nie każdy się oburza na normalny tryb jeśli są wątpliwości.

  Skoro jest nie winna to po co się tłumaczy ? Na pewno sąd potwierdzi jeśli wszystko było okej??? A tak wydaje mi się że to taki damage control i odbicie piłeczki. Poczekamy zobaczymy nie mówię tak nie mówię nie.

 4. Już dwa razy chętniej na stanowisku burmistrza widziałem kogo innego i bardzo chętnie poszedłbym na przedterminowe wybory ale po prostu zwyczajnie nie mogę uwierzyć, że ktoś zaplanował tak kruchy wałek za jakieś durne 10 tys.

 5. 1. Czy ktokolwiek ponisl odpowiedzialnośc za możliwość narażenia gminy na stratę?
  2. Czy wniosek o zamianę wycofano po tym jak sprawa wypłynęła na wierzch? Jeśli wszystko było prawnie w porządku to dlaczego wniosek wycofano?
  3. Czy rzeczoznawca często się myli na korzyść/niekorzyść zainteresowanych? Czy zdarzały się takie sytuacje wcześniej?
  4. Czy można to zakwalifikować pod próbę popełnienia przestępstwa? A gdy wyszło na jaw zrzucić winę na rzeczoznawcy?

 6. Zamiast odniesienia się do sprawy to mamy atak na Lwówecka Prawicę, Pana Przewodniczącego oraz całą Radę. Poza tymi atakami, nic co jest niewiadome nie zostało wyjasnione. Jaki pożytek publiczny miała mieć ta zamiana? Dlaczego wniosek został wycofany dopiero po zainteresowaniu się nim radnych? Żeby usiszyć sprawę? Dlaczego Gmina nie zmieni rzeczoznawcy? Na te pytania nie ma odpowiedzi, Mamy tylko teatrzyk, w którym kat chce zostać ofiarą

 7. Ewidentnie widać że pani burmistrz dogadała się z rzeczoznawcą żeby wzioł całą winę na siebie.Dwa miesiące zastanawiali się jaką linie obrony wymyślić,no i w sądzie okaże się że to nie była afera tylko zwykła tzw “literówka” rzecoznawcy .Pani burmistrz zostanie uniewinniona a rzecoznawca też bo każdy ma prawo się pomylic.Warto byłoby sprawdzić czy takich ” literówek” na zlecenie pani burmistrz w przeszłości nie bylo więcej.

  • jak ktoś zapomniał jak zaczeły się rządy pani z PSL we Lwówku i rzekome zrzucenie winy na współmałżonka to polecam redakcji sobie przypomnieć artykuł i komentarze o “Szanowanym Rolniku skazanym prawomocnym wyrokiem” z 2014 po wyborach, bo nie można być burmistrzem i jednocześnie mieć ośrodek wczasowy więc szybciutko został przepisany na małż. bez żadnego trybu i za to on beknoł a ona mogła rządzić

 8. Cała ta lwówecka prawica to się nadaje do tarcia chrzanu co najwyżej, nie mają nawet odwagi występować pod sztandarem PiSu mimo że ewidentnie jest im najbliżej do tej formacji, jeden z radnych przecież startował wcześniej z PiSu. Grupka młodych populistów z wielkim parciem na szkło i do władzy. Robią z siebie wielkich lokalnych patriotów a większość z nich w miejscu zamieszkania ma…Wrocław

  • zjedz Snikersa, a następnie wyprowadż się od mamusi, znajdz sobie babę, albo chlopa co tam wolisz, bo akurat jestes ostatni, który powinien wypowiadać się w sprawie tych działek.

  • W 2014 kombinowanie na działalności aby móc startować i przepisywanie na męża aby wejść do polityki. Dzisiaj wał na DZIAŁCE. A syn był POLICJANTEM !!!!!!!!!!! Jednak tam długo nie zaznał miejsca jak się okazało, że naczelnik “nie swój” i trzeba by długo pracować na awans. I tak się robi pieniądze. Każdemu się da po trochu, a ten się odpłaci. Wice burmistrz od razu chciał wniosek wycofać jak się mleko wylało i młodzi wywęszyli !!!!!! Wstyd Panie Krokosz. Tyle lat Pana ceniłem. Ale już wiem skąd drugi Syn Pani Burmistrz ma pracę w Nowym Lądzie i pewnie stanowisko odpowiednie albo niebawem – klasyczny przykład, że akurat zostaje się zastępcami albo pracuje w takich działach aby kierownik zaraz szedł na emeryturę. I cyk młodziak wskakuje na stanowisko. Skoro żona wice burmistrza pracuje tam od lat to wiadomo jak fucha załatwiona. Pani małżonko wice burmistrza – dla mnie też się coś znajdzie? To jest po prostu smutne 🙁 Obym się mylił i to były domysły ale jak patrze jak Pani Burmistrz czyta z kartki i ze stresu aż głowa jej lata to co mam o tym myśleć? Czy kobieta po tylu wystąpieniach publicznych nie potrafi wydukać z siebie krótkiego stanowczego przemówienia? Widać emocje biorą górę. Tylko winny się tłumaczy. Hańba !!!!!!!

 9. Szanowna Pani burmistrz jest Pani w błędzie. Każdy obywatel ma prawo złożyć zawiadomienie do organów ścigania w kwesti podejrzenia popełnienia przestępstwa. Od tego czy zostało naruszone prawo jest Prokuratura która albo stawia zarzuty albo umarza postępowanie z takich lub innych powodów . Jeśli strony się niezgadzają to niezależny Sąd będzie rozpatrywał tę kwestie czy zasadne było umorzenie lub czy osoba z zarzutami jest winna czy też NIE .
  Proponowałbym bym Pani trochę wstrzemięźliwości i niekiedy tak po ludzku usiąść do stołu z wszystkimi radnymi i bez mediów wyjaśnić wiele różnych kwestii , no chyba że chce Pani aby Lwówek Śląski znów był w TV tak jak sprawa pewnego zarządcy ? Wybór należy do osób zainteresowanych, a ludzie sami sobie wyrobią zdanie lecz czy tak to ma wyglądać ?

 10. A co zrobiła ta Lwówecka Prawica dla mieszkańców przez lata? Wie ktoś? Chcemy widzieć pracę i efekty tych dwóch radnych dla mieszkańców a nie pierdoły jakieś rozdmuchane do granic absurdu.

 11. Pani Burmistrz całe to wystąpienie jest po prostu żałosne. Nie byłoby żadnych zarzutów i niedomówień gdyby to Pani syn wystąpił do gminy o zamianę, a nie odwrotnie i pod swoim nazwiskiem. Jest to prawnie dopuszczalne. A sprawa poruszona przez Lwówecka prawicę wypłynęła gdy poddana została pod głosowanie uchwała w sprawie zamiany działek między gminą a “osobą fizyczną” (czyżby celowe ukrycie o kogo chodzi?). Nerwowe zachowanie z-cy przy wycofywaniu projektu uchwały daje do myślenia. Czyżby wcześniej nie zapoznał się z dokumentami otrzymanymi od rzeczoznawcy? Histeryczne zachowanie się Pani na sesji absolutoryjnej tez niezbyt świadczy na Pani korzyść.

 12. To uchwała została poddana pod głosowanie czy została wycofana? bo coś mieszasz wersje. Wystarczyło złożyć doniesienie do prokuratury a nie przez dwa miesiące jątrzyć temat bawiąc się w sedziego. Przewodniczący próbuje zbić kapitał polityczny ale mam nadzieję przekona się że nie jest bezkarny i razem z tą pseudo prawicą zapłaci za swoje bezczelne zachowanie.

 13. Najlepszą obroną jest atak. Brawo Pani pseudo Burmistrz. Gratuluję doradców i zaprzyjaźnionych rzeczoznawców i aby ich też rozliczyli za próbę tuszowania prywaty rodzinnej. Ciekawe ile dostał w łapę za tą “lierówkę”

 14. Mam dziwne przeczucie, że komentarze użytkowników „koń”, „liczy się praca” oraz „paprawica” to komentarze „osób fizycznych” (czyt. rodzina Pani Burmistrz).
  Jak widać reszta mieszkańców nie widzi nic złego w działaniach Rady.
  Prawdopodobnie ludzie mają już dość despotycznych rządów, pychy, buty oraz mszczenia się na ludziach, którzy zrobią coś nie po myśli Jaśnie Oświeconej. Pani Burmistrz! Lwowek Śląski to nie Pani prywatny folwark, a rządzenie ludźmi jak boss mafijny odbije się Pani czkawką.

 15. Nie jest to sprawa polityczna, jak próbuje wmówić opinii publicznej Burmistrz. Od dawna nie cieszy się zaufaniem ani Ona, ani Jej ludzie. Jestem bezpartyjna i nie ma dla mnie znaczenia do jakiej opcji politycznej należy dany radny. Ważne jest, że wreszcie ktoś patrzy lwóweckiej władzy na ręce. Dotychczasowe ” przyklepywanie” przez radnych wszystkiego sprzyjało nieprawidłowościom. Dziękuję tym Radnym, którzy właściwie rozumieją i pełnią rolę w Radzie Miasta. Zachęcam innych radnych, by na tym szczeblu nie bawić się w politykę, ale działać dla dobra naszej lokalnej społeczności. Życzę odwagi i determinacji.

 16. Panie Kobiała mogł Pan dopuścić do przegłosowania tej zamiany i” nawet zagłosować na tak ale się z tego nie cieszyć”,poczekać gdzieś tak pół roku przed wyborami to by i wyciągnąć to na światło dzienne to przyniosło by jakiiś skutek a tak to jeżeli wogóle dojdzie do sprawy w sądzie (nie takie afery byłly umarzane w prokuraturze bez przesłluchania świadków)to pani burmistrz bedzie tę sprawę przeciągać tak żeby wyrok zapadł po wyborach.Tak zrobiłaby najważniejsza osoba w państwie prezes Jarosław.

 17. ,,Błąd pisarski,, i nikt tego błedu nie zauwazyl? Ciekawe dlaczego? Bo bylo korzystnie? Nie osmieszałaby się już. Oczywiscie ,,błąd,, mógł byc ale powinien natychmiast byc wylapany i poprawiony. A wiemy ze tak nie bylo tylko zaslanienie sie ze to tak bylo wycenione to jest dobrze bo wedlug prawa.

 18. Teraz władze miasta zanim zechcą mataczyć w różnych dokumentach gminnych dobrze się zastanowią, gdyż nareszcie jest ktoś kto sprawdza ich literówki. Brawo Panie Przewodniczący 🙂

 19. Łapać złodzieja , zakrzyczeć sprawę … chwyty stare jak Świat
  Wystąpienie pani burmistrz to zwykły teatr pod publiczkę a raczej komedia.
  Nigdy nie uwierzę w tak prymitywne tłumaczenie
  ” błąd pisarski “. Dziwne, że nie zadziałał w odwrotną stronę ( na nie korzyść zainteresowanego ).
  Mam nadzieję, że przysłowiowa oliwa wypłynie na wierzch.

 20. Mateuszu i Pawle – ochłońcie, nie idźcie ta drogą. Wiemy że większość w Radzie Miejskiej to wasza niespełniona wizja ale wstawianie komentarzy pod różnymi nickami wymarzonych stołków wam nie da. Gwarantujemy że zdecydowana większość ludzi ma gdzieś jakąś lichą działeczkę którą nabył ktoś z rodziny tego czy innego urzędnika. Zaproponujcie coś kreatywnego wykażcie się bo znowu przegracie tak sromotnie jak ostatnio.

  • Mam takie hasło w krzyżówce:
   fałszywość, dwulicowość, obłuda[1]. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych. Udawanie serdeczności, szlachetności, religijności, zazwyczaj po to, by wprowadzić kogoś w błąd co do swych rzeczywistych intencji i czerpać z tego własne korzyści. Podpowie mi Pan?

  • I to jest właśnie kwintesencja Twojego JA. Mam gdzieś działeczkę. Dla Ciebie 12 tysięcy to śmieć albo dla Burmistrz – błąd pisarski. Ale dla wielu samotnych Matek z chorymi dziećmi to niemalże roczne utrzymanie. Ale Ty tyle płacisz leasingów i wydaje Ci się, że każdy tyle ma. Ciesz się, że urodziłeś się w takiej rodzinie, że teraz pierdzisz w stołek. Nie każdy miał tak łatwo.

 21. Autor chyba nie rozumie co pisze. Jeśli nazywa to ,,lichą działeczką” (jakaś tam stacyjka TVN – temat znany) i nie widzi problemu, to należy się spodziewać, że są ciekawsze, poważniejsze tematy do zbadania oraz upublicznienia – mam nadzieję, że się mylę.

 22. Czy ktoś wyjaśni mi na czym polega błąd pisarkski ?Czy miałboby to wyglądać np.tak że z kwoty 9000,00 niechcąco przesunął się przecinek o jedno zero i wyszło 900,000 to taka afera o jedno zero ?:)

 23. każdy może jakąś działeczkę ma ale nie każdemu przysługuje taki rabat .Dla zwyczajnego urzednika lub jego rodziny przysługuje działka po cenie rynkowej.Czyli im niższa ranga urzędnika to przysługuje robienie małych wałków a im wyższa to i rabaćik się należy

 24. Jak to mówił KUKIZ – PSL to zwyczajna grupa przestępcza !!!. Tutaj na szczeblu lokalnym zaczyna się od “błędów pisarskich” na 12 tysięcy złotych !!! Skandal !

 25. Ta Pani juz dawno powinna odpowiadac przed prokuratura. Od samego poczatku rzadza uklady Jak np. ten. Ze za zorganizowanie kampanii wyborczej obiecala pewnemu panu lokal w ratuszu na dzialalnosc uslugowa.

 26. Że ty Mariolka upadlas do poziomu Kukiza to bym w życiu nie pomyślała .A tak dobrze Ci szłoA synowa polonistka błędu pisarskiego nie mogła zredagować? Taka uczona wszystkich poprawia to i to mogła
  Ale szopka ,tego jeszcze nie grali

 27. Smutne to wszystko. Czy pani burmistrz się widzi na tym filmiku, czy pani się słucha??? Widać że próbuje się pani ratować każdą metodą. Za późno P. Szczęsna mleko się rozlało. Nie spodziewała się pani w swojej bucie i zapatrzeniu w siebie, że radni zobaczą to co pani chciała schować. Musi pani zmienić doradców, bo ci aktualni są słabi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here