Radni złożyli zawiadomienie do prokuratury.

21
2968

Nie milkną echa próby zamiany działek w Lwówku Śląskim. Radni Rady Gminy i Miasta Lwówek Śląski dotrzymali słowa i złożyli zawiadomienie do prokuratury.

 

O bardzo kontrowersyjnej sprawie, pisaliśmy tuż po wyjątkowo burzliwej sesji rady miejskiej pod koniec maja bieżącego roku, w materiale pt.: “Burza wokół interesów Gminy i osoby bliskiej burmistrz Szczęsnej“. “To zakrawa na nepotyzm w czystej postaci”. “Klasyczny konflikt interesów, delikatnie mówiąc”. “To jest już grubymi nićmi szyte” – mogliśmy usłyszeć wówczas do lwóweckich radnych.

Poszło o to, iż burmistrz Mariola Szczęsna wystąpiła do „osoby fizycznej” z prośbą o zamianę jej działki na ładnie położoną i sporo większą działkę Gminą. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie podejrzenia lwóweckich radnych, którzy w pierwszej kolejności zwrócili uwagę na wycenę i znikome różnice w cenach tych działek – owa „osoba fizyczna” miałaby dopłacić zaledwie 1.700 złotych a także i na fakt, że ta „osoba fizyczna” jest bardzo blisko spokrewniona z burmistrz Szczęsną!

Dzięki spostrzegawczości i determinacji części radnych do owej zamiany nie doszło. Gmina wycofała projekt uchwały spod obrad. Mimo to, radni nie omieszkali rozłożyć sprawy niemal na czynniki pierwsze. Po długiej i bardzo burzliwej dyskusji część radnych zwróciła uwagę, iż sprawę należy przekazać do prokuratury.

Jak radni zapowiedzieli, tak też zrobili. Po sporządzeniu stosownych dokumentów przekazali je do zbadania organom ścigania. Dziś na portalu społecznościowym poinformował o tym Pan Przewodniczący Rady Dawid Kobiałka.

„Wraz z grupą Radnych złożyliśmy pismo do prokuratury z prośbą o wyjaśnienie sprawy zaniżonej ceny gminnej działki, którą Pani Burmistrz chciała zamienić ze swoim synem.

Pani Burmistrz twierdzi, że nie było to celowe działanie, a jedynie pomyłka rzeczoznawcy o ponad 11 tysięcy złotych. Rada nie ma możliwości przeprowadzania śledztwa, przesłuchiwania świadków, dlatego sprawa została przekazana do prokuratury.”. – czytamy w informacji przekazanej przez Pana Radnego.

21 KOMENTARZE

 1. Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy, prof. Jan Duda w Radiu Kraków bronił decyzji o podwyżkach dla polityków, którzy jego zdaniem “tak samo mają większe wydatki, muszą się porządnie ubrać i muszą reprezentować jakąś klasę”. Tak,tak,tak panie profesorze i dlatego muszą mieć podwyżki 6-8 tysięcy złotych na głowę. Jak to człowiek czyta czuje bezsilność,złość,nienawiść,pogardę dla tych TŁUSTYCH KOTÓW jak mawiał klasyk dlatego,że przy emeryturze 2340 zł dostałem 103 zł waloryzacji a mnie takie TŁUSTE KOTY to chyba w lumpeksie każą się ubierać za podwyżkę 103 zł. A niech was w końcu ………………………………………..!

  • Doskonały wręcz przykład mądrego powiedzenia, “czego Jaś się nie nauczył… .”
   Proponuję plecak na plecy i do szkółki.
   Poproś Jasiu kogoś mądrego niech Ci wytłumaczy ile waloryzacji dostawali emeryci za poprzednich rządów a także jakie wynagrodzenie mają politycy w Europie. Skulisz ogon !

   • frank a kto im obniżył? a co do waloryzacji emerytów to ją sobie w D. wsadź, poproś kogoś mądrego niech tobie policzy ile ten sam emeryt mógł sobie kupić chlebów w 2015 r. a ile może sobie kupić teraz. Waloryzacja za rządów Pis to ok. 10% a chleb, który kupuję cały czas w 2015r. kosztował 2,40 zł. ważył 800 g. a teraz kosztuje 4,0 i waży 500g. o metrze mieszkania to już nawet nie wspomnę. A inflacja, jeszcze trochę to będziesz zarabiał w milionach.

    • Felciu pieprzysz. Statystyka mowi zupelnie coś innego. Wybrałeś chleb i to był jeden z nielicznych przykładów, ale zapomniałeś wspomnieć o cenie i pobycie. Mamy wolny rynek i rząd nie ustala cen chleba. A czy wiesz, że w Polsce znacznie się zmniejszył poziom ubóstwa? Wiesz ,że w tym roku na odpoczynek pozwoliło sobie więcej Polaków niż kiedy kolwieg?. Ty wolisz tych co mówią pieniędzy nie ma i nie będzie, polskość to nienormalność, Polska to h du i kamieni kupa.

     • ,,Czy wiesz, że w Polsce znacznie się zmniejszył poziom ubóstwa? Tak ????
      To dlaczego ilość przypadków wszawicy wśród dzieci w szkołach (pomimo pandemii) się zwiększyła.
      ,,Wiesz ,że w tym roku na odpoczynek pozwoliło sobie więcej Polaków niż kiedy kolwieg?.” (pisownia oryginalna)
      OK ! KONKRETNIE na podstawie jakich obiektywnych danych opierasz swoją propagandę ?
      Ten rok jeszcze przecież się nie skończył ?
      ,,A czy wiesz, że w Polsce znacznie się zmniejszył poziom ubóstwa?”.
      Na pewno wśród ,,TŁUSTYCH KOTÓW” twojej mafii tzw,,zjednoczonej prawicy”
      I rzeczywiście przestań obserwować lustro, bo kisisz ogóra i bredzisz !

 2. Juz komunisci wprowadzali kazdemu rowno a wierchuszka zyla jak w raju, wiec z calym szacunkiem, jestes emerytem wiec czlowiekiem doswiadczonym i dalej nie rozumiesz, ze sa rowni i rowniejsi?Obecni rzadzacy troszeczke jeszcze daja, a poprzednicy pamietasz rewaloryzacje 1.50zl ew.10.30! Pozdrawiam

 3. odp. dla Jasia
  o trzynastce i czternastce oczywiście zapomniałeś.
  Jesteś hipokrytą i wiernym uczniem leniwego mściwca który też tak bardzo pała nienawiścią do Polaków, że aż zaciska pięści i zęby, ale jak jest przy swojej pani posłusznie macha ogonkiem bo liczy na kolejny order od niemca.
  Nie idź tą drogą Jasiu. Tu jest Polska.

  • Teraz piniędzy coraz więcej tylko coraz mnie można za nie opłacić.
   Ceny rosną, bo przecież nie maleją,
   rachunki rosną, bo przecież nie maleją,
   paliwo drożeje
   SIŁA NABYWCZA żŁOTEGO WCIĄŻ I CORAZ SZYBCIEJ MALEJE.
   Żądania proinflacyjne rosną !
   Polska po Węgrzech jest najbardziej zadłużonym krajem Unii Europejskiej
   Z poziomem inflacji jest podobnie
   I tylko młodych i dzieci żal, bo to one będą spłacać te wasze 13,14-tki

   • KLAMIESZ! KŁAMIESZ! Daleko nam do zadłużenia wielu państw UE w stosunku do PKB. A paliwo przypominam ci nie kosztuje więcej niż za PO PSL. NBP ma takie rezerwy ,że w każdej chwili może podjąć interwencję, skoro tego nie robi to znaczy że jest jeszcze margines na kształtowanie cen przez popyt.

    • To niestety smutna prawda !
     Po Węgrzech Polska ma największy dług publiczny wśród państw Unii Europejskiej.
     Z poziomem inflacji jest podobnie.
     SIŁA NABYWCZA ZŁOTEGO WCIĄŻ I CORAZ SZYBCIEJ MALEJE.
     Żądania proinflacyjne rosną !
     TO JEST NIESTETY PRAWDA.
     ,,NBP ma takie rezerwy ,że w każdej chwili może podjąć interwencję, skoro tego nie robi to znaczy że jest jeszcze margines na kształtowanie cen przez popyt.
     A to zdanie dowodzi niezbicie (sam to udowodniłeś), że zupełnie nie orientujesz się kto, za co i w jaki sposób jest odpowiedzialny w dzisiejszej Polsce !

 4. Co z tego,że dają więcej?g…..za to się już kupi,bo taka inflacja przez to dawanie. Będzie nowy ład i jeszcze fajniej będzie;) Dobrze,że mało chleba jem,bo jak nic niedlugo trzeba będzie za niego Mieszkiem I placić(bez reszty)

 5. myślę że to CBA powinno się tym zająć a nie prokuratura we lwówku – raczej nic tu nie znajdą.
  Tu trzeba prześledzić wszystkie transakcje zakupu/sprzedaży nieruchomości, gdzie gmina była jedną ze stron jak i również najbliższa rodzina włodarzy lwóweckich (od burmistrzów do naczelników i kierowników włącznie), myślę a raczej wiem że tu parę perełek się znajdzie. Np. mieszkania korzystnie kupowane przez najbliższe rodziny albo jakieś ciekawe umowy najmu lokali, które należą do gminy. Roboty tu na parę lat a i do pierdla parę osób powinno trafić.

 6. Obserwator 3 Ludzie czy wy jesteście ślepi nikt wam nic nie daje poprostu oni sobie wasu kupują ile kosztował chleb za PO 2.40 ale nikt wam nic nie dawał. A teraz chleb 4 zł ale wam PiS daje. Pamiętajcie że panstwo nie pracuje więc nie ma swoich pieniędzy to my wszyscy musimy dać tym darmozjadom żeby oni mogli nam ochłapy dać

  • Czyli Morawiecki miał rację ?
   Za miskę ryżu……
   Oto oblicze dobrej zmiany
   A jednak to prawda
   Polska pod rządami kasty tłustych kotów prezesa,
   jak to pisał zapatrzony w siebie,,obserwator głupoty
   ,,polskość to nienormalność, Polska to h du i kamieni kupa”.
   I tylko młodych i dzieci żal……

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here