Burmistrz Lwówka Śląskiego nieugięta ws. przystanku

20
2433

Radny dwukrotnie interweniował w sprawie konieczności jego zdaniem ustawienia wiaty na przystanku przy Alei Wojska Polskiego. Co na to burmistrz?

 

Mijają kolejne miesiące. Podróżujący komunikacją publiczną i korzystający z przestanku przy Alei Wojska Polskiego w Lwówku Śląskim w oczekiwaniu na autobus muszą stać pod chmurką.

O problemach mieszkańców, w dużej mierze młodzieży pisaliśmy wiosną w materiale „Kolejny przystanek bez wiaty i ławki”. Problem dwukrotnie w interpelacjach podnosił Tadeusz Koblak radny rady miejskiej w Lwówku Śląskim. Burmistrz Szczęsna jest w tej sprawie nieugięta.

„W odpowiedzi na interpelację Pana Tadeusza Koblaka Radnego Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim dotyczącą postawienia wiaty przystankowej w miejscowości Lwówek Śląski przy Al. Wojska Polskiego, Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski informuje, że zadanie może zostać zrealizowane, w przypadku zapewnienia środków w budżecie Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz po uzyskaniu wymaganych zgód i uzgodnień.” – pisał w styczniu br. wiceburmistrz L. Krokosz.

Ostatnio radny ponowił interpelację, licząc, że może burmistrz pochyli się nad problemem. Jednak odpowiedź nie jest satysfakcjonująca ani dla radnego, ani tym bardziej dla tych, którzy w oczekiwaniu na autobus muszą moknąć na deszczu.

„W odpowiedzi na interpelację Pana Tadeusza Koblaka Radnego Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim dotyczącą postawienia wiaty przystankowej w miejscowości Lwówek Śląski przy Al. Wojska Polskiego, Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski informuje, że podtrzymuję swoje stanowisko zawarte w odpowiedzi na interpelację OR.003.1.2022.AB/2 z dnia 19.01.2022 r” – odpowiada radnemu burmistrz Lwówka Śląskiego.

Na razie mieszkańcom pozostaje czekać pod chmurką. Może bliżej wyborów uda się burmistrz Szczęsnej coś w tej sprawie zadziałać.

20 KOMENTARZE

  • Ci podróżni to nierzadko ludzie z torbami pełnymi zakupów, które trzeba zrobić w mieście, bo we wsiach różnie bywa ze sklepami – niektóre wioski nie mają wcale. Co im doradzisz? Dwie torby w rękach i parasol w zębach? A może parasol w ręce, ale zakupy w kałuży na chodniku? Czy jednak wojskową pałatkę z demobilu? Zanim ocenisz, czy podróżni są z cukru czy nie, zastanów się jakie masz prawo do oceniania. Podpowiem – nie masz żadnego.

 1. Ale do kogo pretensje tempaki? To wspaniały pis z kretkoskim na czele zlikwidowali a następnie przenieśli przystanek i jest teraz bez ławki i dachu. Trochę wdzięczności !!!

 2. Moim zdaniem przystanek jest w fatalnym miejscu został przeniesiony na wniosek prawdopodobnie zainteresowanych mieszkańców Lwówka Śl. Szkoda, że nie zadbali, również o pozyskanie środków na wiatę. Droga jest wojewódzka, jaki był cel zmiany lokalizacji? Ktoś coś?

 3. Droga wojewódzka to dlaczego ma to robić gmina i czy może robić? Zatoczkę na pewno gmina nie może a będzie zatoczka to wtedy wiata. Radny sejmiku wojewódzkiego chwalił się że załatwił zmianę lokalizacji to może niech dokończy co zaczął!? Przeniósł znak ale wiatę już nie?

 4. kto rano tamtedy nie jeździ to…. podziwia jakie dobre decyzje są podejmowane ;D
  -np. dwa ( 2 ) autobusy – szkolny i kursowy stana to korek czasem prawie pod hotel sięga bo przed nimi jeszcze jedzie do szkołu pani Stasia i przepuszcza auta które sa na zakrecie koło hurtowni

 5. Wieś ją wybrała tk teraz wsi ppdziękowała.
  Prywata, to największa cecha rzadzących i i burmistzowej i zastępcy. Trzymają się razem. Reszta dla nich sie nieliczy

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here