Księża apelują o dalszą pomoc Ukrainie

17
816

Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w związku z przypadającą 24 lutego pierwszą rocznicą rosyjskiej agresji na Ukrainę. Przewodniczący Episkopatu zaapelował o modlitwę w intencji sprawiedliwego pokoju i wsparcie materialne dla cierpiących z powodu wojny.

 

Abp Gądecki w specjalnym apelu zwrócił się z prośbą do biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich o to, aby we wszystkich kościołach w Polsce 24 lutego, w pierwszą rocznicą wybuchu wojny za wschodnią granicą Polski, „wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zorganizować zbiórkę środków finansowych”.

Przypomniał, że od 24 lutego ubiegłego roku granice Polski przekroczyło 8,5 mln uchodźców wojennych, a duża część z nich znalazła w naszej ojczyźnie pomoc i schronienie. „Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych udzielił wsparcia w różnej formie ponad 2 mln uchodźców. Wartość pomocy w postaci udzielenia schronienia, posiłków, paczek żywnościowych i darów rzeczowych oraz wsparcia integracyjnego wyniosła ok. 337 mln zł. Od pierwszych dni wojny Caritas udziela wsparcia rzeczowego w Ukrainie, wysyłając transporty pomocy humanitarnej o wartości ok. 260 mln zł.”

„Po roku bohaterskiej obrony Ukrainy wojna trwa nadal, przynosząc kolejne ofiary i dalsze zniszczenia” – napisał abp Gądecki, apelując o dalszą pomoc wszystkim dotkniętym wojną.

„Ufam, że dzięki modlitwie – już wkrótce – będziemy cieszyć się sprawiedliwym pokojem w Ukrainie, a dzięki naszemu wsparciu materialnemu, żaden z naszych braci i sióstr Ukraińców nie pozostanie bez pomocy” – napisał Przewodniczący Episkopatu Polski.

-/KEP/-

17 KOMENTARZE

  • Byłem na urlopie w Zakopanym. Najpierw musiałem przebrnąć przez przywrócenie j.polskiego w menu telewizora w moim pokoju. Na Gubałówce, Kasprowym itd. sami “biedni” przybysze z krainy U. Płacę 8zl za paliwo a do nich jedzie 100 cystern dziennie bodajże, każda za 1zł (24tys litrów). “Jesteśmy sługami narodu U”.

  • Episkopat powinien apelować o pomoc w pierwszym rzędzie o pomoc dla ofiar ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
   Nie dam złotówki na każdą pomoc służącą wojnie, służącą zabijaniu ludzi.

 1. Wciąż nie słyszałem przeprosin za Banderę, za mordowanie Polaków na Wołyniu.
  Bezczelność prosić nie przepraszając rodzin.
  Czy ten post przejdzie czy redaktor będzie cenzurował prawdę?

 2. Te księża… a kiedy zaapelujecie do papieża by otworzył watykańskie skarbce? przecież w nich są setki miliardów dolarów w złocie i banknotach. Te księża, ogarnijcie się!

 3. 50000 zmarłych w Turcji i Syrii w ciągu tygodnia ale ta informacja nie może przykryć wojny u żółto niebieskich …..Mamy tym żyć w imię naszej wojny…..Ludzie ,którzy mają dosyć wojny zgodzą się na pokój za wszelką cenę….. Żółto niebiescy nawet nie chcą słyszeć o pokoju ,ważne aby świat ich zbroił dalej .1945 zgodziliśmy się bez naszej zgody na pokój na warunkach innych …..Nie pomagam Ukrainie i tyle w temacie .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here