Buddy – nowy pies w lwóweckiej komendzie

8
1159

Kilka dni temu, po czterech miesiącach szkolenia specjalistycznego, do lwóweckiej komendy powrócił pies służbowy o imieniu Buddy. Czworonóg ma za sobą już pierwsze służby na terenie powiatu powiatu. Razem ze swoim przewodnikiem st. post. Anną Radziwanowską dba o bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

 

Od 1 maja br. w Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim służy pies o imieniu Buddy. Przez kilka miesięcy wraz ze swoim przewodnikiem szkolił się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. To właśnie tam doskonalił swoją sprawność fizyczną, niezbędną do pokonywania przeszkód, obrony przewodnika oraz podejmowania pościgu za przestępcą. Ćwiczył również posłuszeństwo i opanowanie tak, aby zachować spokój w niebezpiecznych i stresujących sytuacjach oraz tworzyć zgrany duet ze swoim przewodnikiem.

Buddy jest psem patrolowo-tropiącym. Jego głównym zadaniem w trakcie służby jest patrolowanie miejsc zagrożonych, poszukiwanie osób zaginionych, a także tropienie i zatrzymywanie sprawców przestępstw.

-/sierżant Olga Łukaszewicz, KPP w Lwówku Śl. /-

8 KOMENTARZE

  1. Niejednokrotnie w służbach psy udowadniają swoją skuteczność czy to w poszukiwaniu ludzi, narkotyków czy materiałow wybuchowych.
    Według mnie zamiast zatrudniać pracowników co wyglądają jak dzieci z zadużym mundurem lepiej zainwestować w psy do narkotyków które napewno w rękach doświadczonego policjanta lepszy wynik zrobią niż młodzież.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here