Piekarnia – Cukiernia M & J Horbacz Jerzy Horbacz zaprasza na pyszne pączki

1
1623

Przed nami TŁUSTY CZWARTEK, czyli święto wszystkich łasuchów, które ma w Polsce długą tradycję i rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Tego dnia żadna dieta nas nie obowiązuje i wszyscy powinniśmy sięgnąć po pączki lub faworki. Tłusty czwartek to jedyny dzień w roku – 28 lutego 2019 – kiedy objadanie się słodkościami jest wręcz wskazane. Tym bardziej, iż według dawnych przesądów zjedzenie pączka jest gwarancją szczęścia na przyszłe lata. Bardziej złowieszcza wersja przesądu mówi, że jeśli w tłusty czwartek nie zje się żadnego pączka, to nie dożyje się następnego karnawału.

Noc ze środy na czwartek dla wszystkich cukierników będzie wyjątkowo pracowita. Wszak już od rana w sklepach będą ustawiały się kolejki. Pączki z dżemem, budyniem, adwokatem, w lukrze, w pudrze czy polewie czekoladowej, które są najlepsze? – Mimo wielkiego wyboru Klienci nadal bardzo chętnie wybierają pączki z nadzieniem różanym – mówi nam Pan Łukasz Horbacz, który zapewnia, że w żadnym z prowadzonych przez nich punktów nie zabraknie wyśmienitych pączków. Firma Piekarnia – Cukiernia M & J Horbacz Jerzy Horbacz ma wieloletnie tradycje i dziś swoje sklepy niemal we wszystkich miastach regionu:

  • Gryfów Śląski – ulica Kolejowa 4
  • Lwówek Śląski – stoisko w NETTO
  • Lwówek Śląski – Plac Wolności 11
  • Lubomierz – Plac Wolności 54-55
  • Mirsk – Plac Wolności 8
  • Świeradów Zdrój – ul. Zdrojowa 20/2
  • Szklarska Poręba – ul. 1 Maja 18
  • Lubań – stoisko w NETTO

 

Tego dnia koniecznie trzeba zjeść przynajmniej jednego pączka, a im więcej się zje, tym lepiej. Pamiętajmy jednak, iż tradycyjne pączki smażone są w głębokim tłuszczu albo w smalcu, a ich wartość energetyczną podwyższają różnego rodzaju nadzienia i polewy. Pączek o wadze 80 gramów może mieć około 350 kilokalorii i by spalić jednego takiego pączka należy przez minimum pół godziny biegać.

W Tłusty Czwartek Piekarnia – Cukiernia Państwa Horbacz w szczególności poleca pączki, a każdego innego dnia w sklepach do wyboru jest smaczne pieczywo, ciasta, czy torty. Zapraszamy do degustacji.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here