Autobusowy recydywista

0
1098

Inspektorzy WITD we Wrocławiu jeszcze nie zapomnieli kontroli sprzed dwóch tygodni, kiedy kontrolowali autobus przewożący osoby na linii z Jastrzębia- Zdroju do Kudowy- Zdroju pomimo braku aktualnego badania technicznego oraz licznych usterek, w tym jednej, najbardziej spektakularnej tj. uszkodzonych i przywiązanych gumową taśmą tylnych drzwi. Przypomnijmy, że tylne drzwi autobusu były niedomknięte i uchylały się podczas jazdy.

 

W piątek 25.06.2021 roku, zauważywszy tenże sam autobus wykonujący przewóz, zdecydowali o zatrzymaniu i ponownej kontroli. Decyzja ta okazała się brzemienna w skutkach dla przewoźnika który jak gdyby nigdy nic używał autobusu do regularnych przewozów nie wykonawszy przy nim żadnych prac naprawczych i nie poddając go obowiązkowemu badaniu technicznemu.

W pojeździe ujawniono wszystkie usterki stwierdzone podczas poprzedniej kontroli a także kilka kolejnych. Faktem również pozostał brak ważnego badania technicznego. W tej sytuacji kontrolujący podjęli jedyną właściwą decyzję tj. usunęli autobus na parking strzeżony aby uniemożliwić używanie pojazdu stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym.

Kierujący otrzymał ponadto mandat karny za niestosowanie się do poleceń kontrolującego zaś wobec przewoźnika zostało wszczęte kolejne już postępowanie w sprawie nałożenia kary administracyjnej.

-/WITD Wrocław/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here