Bocian wrócił do domu

1
1439
zdjęcie nadesłane przez czytelników - dziękujemy

Bocian starannie wybrał miejsce, w którym zamieszka i gdzie na świat przyjdą jego dzieci. Po długiej wędrówce do ciepłych krajów bociek wrócił do Lubomierza. Jego powrót to znak, że nieodwracalnie kończy się zima.

 

 

W ubiegłym roku bociek wraz ze swoją wybranką zdecydował się uwić gniazdo w Lubomierzu. Para wybrała jeden ze słupów energetycznych przy ulicy Polnej. Tam dochowali się potomstwa. Jesienią bociania rodzinka wyruszyła w daleką podróż. W tym czasie w Lubomierzu realizowane była bociania inwestycja. Pod gniazdem zamocowana została specjalna platforma. Teraz bociani dom jest stabilniejszy a tym samym i bardziej bezpieczny.

Dziś bociek jest już z powrotem w domu. Na razie sprawdza warunki lokalowe. Zapewne zaraz zacznie wiosenne porządki i remonty. Jak widać miasto Samych Swoich przypadło temu wspaniałemu ptakowi, którego obecność nie tylko cieszy oko, ale daje także nadzieję na szybki wzrost populacji w tej gminie.

1 KOMENTARZ

  1. Już wiadomo dlaczego Lubomierz się nie wyludnia. Kompetentna władza zwabiła boćki do miasteczka Kargula i Pawlaka. Tak trzymać!!! Pozdrawiam wszystkich. Zdrowia i radosnego Alleluja.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here