Blamaż organizatorów protestu w Lwówku Śląskim

22
3720

Organizatorzy podpisujący się jako „Lwówecka młodzież” nie stawili się punktualnie na miejscu protestu! Ten się nie odbył!

 

Jeszcze wczoraj „organizator” zapowiadał, iż szykuje się duża frekwencja, informował nas, iż według jego wiedzy w wydarzeniu zamierza wziąć udział ok 600 osób. Niestety, dziś o godzinie 17. on sam nie stawił się na lwóweckim rynku.

Chwilę przed „godziną zero” na rynku w Lwówku Śląskim pojawiło się kilku mieszkańców Gryfowa Śląskiego, pojawił się mieszkaniec Bolesławca i dwie osoby z Lwówka Śląskiego. Na obrzeżach rynku widać było ludzi, którzy stali i obserwowali, co się wydarzy. Najwyraźniej jak to było poprzednio czekali na rozpoczęcie. To jednak nie nastąpiło, bo nie przybyła „Lwówecka młodzież”.

Wcześniej organizatorzy usunęli z Facebooka wydarzenie, w którym zachęcali do udziału w proteście.

„My, „gorszy sort” upominamy się o europejskie standardy w Rzeczypospolitej. Pamiętajmy, że walczymy o wszystkie prawa, których obecnie nie mamy – wolne sądy, wolne media publiczne, lepszą edukację (w tym edukację seksualną), większe zarobki, dostęp do antykoncepcji etc. Walczymy po prostu o uśmiechniętą i europejską Polskę, w której nikt nikogo nie będzie nazywał gorszym sortem i kanalią” – pisał na portalu społecznościowym organizator, który zachęcał do udziału w wydarzeniu.

Co zwyciężyło? Lenistwo, czy strach?

Już wczoraj w przestrzeni publicznej zaczęły pojawiać się plotki o nowej roli policji w dzisiejszym proteście. Sam organizator wydał oświadczenie, w którym pisał: „Spodziewamy się wzmożonej aktywności policji, która ma na celu tylko i wyłącznie zastraszenie uczestników. Nie wdawajmy się w zbędne dyskusje i prowakacje…”.

Policja faktycznie była dziś widoczna na ulicach Lwówka Śląskiego. Dwa oznakowane radiowozy krążyły wokół rynku, nieoznakowane stały w cieniu. Ale ani na rynku, ani w bocznych uliczkach nie było widać zwartych pododdziałów prewencji, które miałby pacyfikować protest. Zresztą nie było czego pacyfikować.

Teraz nie ma już większego znaczenia, co sprawiło, że grupa osób organizująca protest nie stawiła się na miejscu, a jeden z jej członków dopiero kilkadziesiąt minut później przyszedł na rynek, kiedy to już potencjalni zainteresowani udziałem w proteście rozchodzili się do domów.

Mogliśmy przeczytać wielkie słowa. Slogany o tych „złych”, o „gorszym sorcie”, „kanaliach” i wzniosłe hasła o Polsce w Europie. Pod wszystkim podpisała się „Lwówecka młodzież”, która zachęcała do udziału w manifestacji, a która nie stawiła się punktualnie na miejscu.

Zachęcamy do dyskusji.


Dziś, tj. 19.10.2020  r grupa “Lwówecka młodzież”, organizatorzy wczorajszego protestu w Lwówku Śląskim, który ostatecznie nie odbył się przeprasza i wyjaśnia, co było powodem zaistniałej sytuacji. Więcej tutaj

22 KOMENTARZE

  1. We wczesnych latach ’70 to młodzież pierwsza wyszła przeciw socjalistom walcząc z indoktrynacją, nepotyzmem, złodziejstwem i dyktaturą. Wtedy więcej niż połowa społeczeństwa mówiła, że rozwydrzonym gówniażom szybko przejdzie a jak zomo spacyfikuje armatką wodną to szybko skończą się huligańskie wybryki. Skończyły się ale dopiero 20 lat później.
    Wtedy symbolem protestów grudniowych był Zbyszek Godlewski.
    …ale jak widać takich Zbyszków już nie ma. Szkoda.

  2. Hahahaha to teraz już widzicie jaką odważną mamy młodzież? Zawsze można na nią liczyć w przypadku każdego zagrożenia w kraju. A jeszcze niedawno byli tacy odważni i skorzy do walki z rządem…

  3. Dobrze,dobrze niech Kaczyński z kościołem mają władzę absolutną,niech wprowadzą 5 godzin religii w tygodniu,dziesięcine i obowiązkowa wizytę dziecka na plebanii.Bedziecie całować plebanka w rączkę ,którą trzepie kapucyna,nikt nie rozliczy takich ludzi jak Dziwisz bo po co ,przecie to święty człowiek,wały będą robić jak na narodowym.antonowy,respiratory od narciarza,miliony na Rydzyka no i obowiązkowo na majteczki w kropeczki,ludzie tracą pracę,firmy,majątki ale zabawa pisu trwa w najlepsze.Ludzie obudźcie się w reszcie Pis i PO to szmbo w jakim siedzimy po uszy od 89r

  4. Może panna Pełka zajęta w Plawnej była. Panno znudzona brakiem szkoły – oprócz rządu, który Cie dziesiątki lat kiwa, oprócz tego jak bardzo dyskryminowana jako kilkunastoletnia kobieta jesteś, znajdziesz pewnie jeszcze mnóstwo powodów, by zebrać ekipy o średniej wieku 14 lat. Nie poddawaj się. Kiedy jak nie dziś. Niedługo szkoła wróci i czasu nie będzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here