Blamaż burmistrza

1
526
Na zdjęciu burmistrz Artur Zych /fot. archiw. Wleninfo.pl/

Na te same pytania dotyczące termomodernizacji budynków mieszkalnych we Wleniu Artur Zych nie udziela informacji, żądając od wnioskodawcy wykazania szczególnego interesu prawnego, w tym samym czasie Urząd Marszałkowski w pełni i wyczerpująco odpowiada na wszystkie poruszone kwestie.

Artur Zych słynie z notorycznego uchylania się od odpowiedzi na pytania dotyczące projektu termomodernizacji budynków we Wleniu. Niemal każde pytanie kończy się żądaniem wykazania szczególnego interesu społecznego. Dzieje się tak, mimo że kolejny decyzje burmistrza są uchylane przez SKO w Jeleniej Górze, które we wszystkich znanych nam przypadkach przyznaje rację petentom.

Wręcz ostentacyjne lekceważenie przez burmistrza problemów powoduje, że coraz częściej słyszymy od zdesperowanych zachowaniem władz mieszkańców, stwierdzenia, iż sprawa rozliczeń zakończy się w prokuraturze lub w NIK.

Żadnych problemów w udostępnianiu informacji nie robi natomiast UMWD. Instytucja współfinansująca projekt.

Po odmowie zajęcia się sprawą nieprawidłowości przez Radę Miasta, kilkanaście dni temu dwa identyczne zestawy pytań dotyczące realizowanej przez gminę inwestycji zadaliśmy włodarzowi Wlenia oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego.

Artur Zych tradycyjnie zażądał wykazania szczególnego interesu społecznego i w decyzji odmówił udzielenia żądanych przez nas informacji.

W kolejnych publikowanych na łamach portalu materiałach, na podstawie posiadanych przez nas dokumentów postaramy się pokazać, dlaczego Burmistrz Artur Zych z takim uporem odmawia udzielania informacji dotyczących finansowania realizowanego przez gminę projektu.

W przeciwieństwie do gminy Wleń z UMWD dokładnie na te same pytania już po kilku dniach otrzymaliśmy pełne i wyczerpujące odpowiedzi, co więcej pracownik biura prasowego skontaktował się z nami osobiście z gotowością do uzupełnienia przesyłanych informacji.

Odmowa udzielenia informacji

Burmistrz Artur Zych notorycznie odmawia odpowiedzi na pytania, na które bez żadnych problemów informacji udziela Urząd Marszałkowski Województwa Dolnosaskiego.

autor: Andrzej Jaśkiewicz, wleninfo.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here