Podsumowanie działań lwóweckich strażaków po burzach

1
761

W dniach 14 -18 lipca br. na terenie powiatu lwóweckiego odnotowano przejście kilku burz z intensywnym opadem deszczu oraz silnym wiatrem.

 

W następstwie gwałtownych zjawisk atmosferycznych strażacy zostali wezwani do ponad 200 interwencji ratowniczych, związanych z usuwaniem skutków opadów oraz wiatru. Zgłoszenia do udzielenia pomocy w głównej mierze napływały z terenu Gminy Wleń (Strzyżowiec, Pilchowice, Nielestno, Modrzewie) miasta i gminy Lwówek Śląski (Płóczki Górne, Płóczki Dolne, Mojesz, Radłówka, Rakowice Małe, Żerkowice, Brunów) gminy Lubomierz (Pławna Górna, Pławna Dolna, Pasiecznik, Oleszna Podgórska, Wojciechów, Pokrzywnik, Milęcice, Golejów).

fot. KP PSP w Lwówku Ślaskim
fot. KP PSP w Lwówku Ślaskim

Usuwaniem skutków burzy strażacy zajmowali się, aż do 18 lipca. Do organizacji akcji zaangażowano siły z Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, zastępy z 19 jednostek OSP z terenu powiatu Lwóweckiego, a także zastępy z 7 jednostek z PSP i OSP powiatów lubańskiego i karkonoskiego.

Działania ratownicze strażaków PSP i OSP polegały w głównej mierze na wypompowywaniu wody z zalanych posesji, piwnic i parterów budynków, usuwaniu powalonych drzew i ich konarów z dróg i budynków, zabezpieczeniu zerwanych linii energetycznych i innych uszkodzeń w infrastrukturze technicznej.

-/KP PSP w Lwówku Śląskim/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here