Biedronka otwarta w niedzielę

3
2008
/fot.: Lwówecki.info/

Mimo, iż dziś nie przypada niedziela handlowa, to w niektórych Biedronakach w regionie można zrobić zakupy. Klientów nie brakuje.

 

Od ubiegłego roku obowiązuje całkowity zakaz handlu w niedziele. Jest jednak kilka wyjątków: 2 niedziele przed Bożym Narodzeniem, jedna niedziela przed Wielkanocą oraz 4 razy w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Ustawodawca przewidział także wyjątki od reguły, pomimo zakazu otwarte mogą być sklepy, w których za ladą staną właściciele lub członkowie ich rodzin, apteki, piekarnie, lodziarnie, kwiaciarnie, urzędy pocztowe oraz sklepy z prasą, pamiątkami, biletami lub wyrobami tytoniowymi. Ta furtka miała na celu umożliwić funkcjonowanie małym osiedlowym, czy wiejskim sklepikom, jednak według wielu ekspertów ograniczenie handlu w niedziele, wbrew twierdzeniom jego zwolenników, nie pomogło małym sklepom, które nadal upadają i notują spadki obrotów. Utrzymywanie tej regulacji jest pozbawione ekonomicznego sensu –wynika z ubiegłorocznego raportu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę stają się fikcją. Handlowcy – czego można się było spodziewać – sprytnie je omijają.

W ostatnich miesiącach kolejne sklepy wprowadzały usługi pocztowe i otwierały się w każdą niedzielę. Ich lista jest coraz dłuższa. Żabka, Intermarché, Polomarket, Stokrotka Express sklepy sieci „ABC”, sklepy budowlane Bricomarche, a teraz także Biedronki. Wkrótce do tej listy będzie można dodać także Lidla.

Biedronka we współpracy z Pocztą Polską w kolejnych sklepach kontynuuje wdrażanie usługi “Odbiór w Punkcie”. Dzięki temu chwytowi market może obejść prawo i swobodnie prowadzić handel w nie handlowe niedziele. Na liście pierwszych sklepów, które już jako prowadzące placówki pocztowe nie znalazły się punkty w naszym regionie. Jednak na poszerzenie tej listy nie trzeba było długo czekać.

niedziele handlowe 2021 – sprawdź kalendarz

Dziś zakupy w Biedronce można zrobić np. w Świeradowie- Zdroju. Jak się okazuje klientów nie brakuje, co pokazuje też, iż ludzie chcą robić zakupy w niedzielę.

3 KOMENTARZE

  1. Nie wiem czy to was interesuje ale Lewiatan w gościszowie czynny jest w każdą niedzielę, a dziś nawet Polomarket jest czynny, nie wiem jak we Lwówku ale ten w Bolesławcu na bank

  2. Przymus kupowania jest zwykłym uzależnieniem, jak hazard czy gry komputerowe. Podsycany przez media, reklamy, socjotechniczne pranie mózgu. Żal mi ich, biegających codziennie po sklepach, ogłupiałych od reklam i jaskrawych kolorów. Jak chomiki w kołowrotku.

  3. Ale co Ci ludzie kupują? Wode, piwo, lody jakieś słodycze A resztę pospacerują po sklepie. A media tylko nakręcają i podsycaja pisząc A czy ta niedziela to handlowa?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here