Będzie bardzo mocno wiać! Jest ostrzeżenie IMGW

0
719

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu wydało ostrzeżenia dla całego kraju o silnym wietrze.

 

W weekend czeka nas kolejny epizod z bardzo silnym wiatrem – w nocy z piątku na sobotę i w sobotę możliwe są porywy nawet do 100-125 km/h. Poza tym będzie ciepło, ale z opadami, głównie deszczu i deszczu ze śniegiem, ale miejscami przejściowo będzie padał śnieg. – wynika z prognoz na najbliższy weekend 18-20.02.2022 roku.

„Zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich i w górach przed południem możliwe przelotne opady śniegu a pod wieczór deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C, na Przedgórzu Sudeckim od 5°C do 7°C, w szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wzrost temperatury od -6°C rano, do około 0°C wieczorem, w rejonach podgórskich Karpat od 1°C do 4°C, wysoko w Beskidach od -3°C do 0°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do około 65 km/h, po południu na wschodzie wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr początkowo bardzo silny (od 50 km/h do 60 km/h), stopniowo słabnący do dość silnego, w porywach początkowo do 90 km/h później w porywach do 60 km/h, północno-zachodni skręcający na południowo-zachodni, wieczorem ponownie w porywach do 90 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wiatr od 55 km/h do 70 km/h, w porywach do 140 km/h, zachodni. Wysoko w górach miejscami zamiecie i zawieje śnieżne.” – informuje BP IMGW.

Orkan Dudley to był dopiero początek. W sobotę nad Polską rozpęta się kolejne pogodowe piekło – nowy niż Eunice. Meteorolodzy ostrzegają, że on również może spowodować duże szkody. Jednocześnie Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenia dla terenu całego kraju o możliwym bardzo silnym wietrze. Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy większości kraju, pozostałą (północno- zachodnia) część objęta jest ostrzeżeniami trzeciego, najwyższego stopnia.

Ostrzeżenia meteorologiczne: Silny wiatr
stopień: 2, prawd. 90%, m.in. całe województwo dolnośląskie

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do około 100 km/h, z zachodu. Najsilniejsze porywy w ciągu dnia.

Ostrzeżenie jest ważne od godziny 23 dnia 18 lutego 2022 roku do godziny 17:00 dnia 19 lutego 2022 roku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here